SuperBiz wiadomości Pokerzysta rekordzista. Polak wygrał ponad 1,1 mln euro

Pokerzysta rekordzista. Polak wygrał ponad 1,1 mln euro

29.08.2016, godz. 12:29
Pokerzysta rekordzista. Wygrał 1 122 800 euro
foto: Pokerstars Blog

21-latek z Polski odniósł spektakularny sukces w międzynarodowym turnieju pokerowym. Były szachista pokonał tak doświadczonych graczy, jak Konstantin Puchkov czy Uri Reichenstein.

Sebastian Malec wywalczył sobie pozycję lidera w European Poker Tour – międzynarodowych turniejach pokerowych, których organizatorem jest PokerStars. Jak przypomina polskatimes.pl, mieszkający w Wielkiej Brytanii student od 6. roku życia gra w szachy. To właśnie instruktor szachowy zaraził go pasją do pokera.

Gracz wygrał zawody, które nie mają sobie równych pod względem frekwencji – turniej główny EPT Barcelona. Tylko dwóch Polaków w historii EPT zdobyło tytuł zwycięzcy. Byli to: Dominik Pańka i Dmitrij Urbanowicz.

Przeczytaj również: Wielka kumulacja u konkurenta Lotto wyniosła 124 mln zł [AKTUALIZACJA]

Aby wziąć udział w rozgrywkach, trzeba było wpłacić wpisowe w wysokości 27 euro. Do walki wystartowało 1785 graczy, spośród których wyłoniono siedmiu finalistów. Polski zawodnik miał o tyle utrudnione zadanie, że mecz rozpoczynał jako czwarty pod względem wartości posiadanych żetonów pokerzysta.

Malec otrzymał nagrodę o wartości 1 122 800 euro, puchar i tytuł mistrza. Ponieważ turniej został rozegrany w kasynie poza granicami naszego kraju, zwycięzca nie będzie musiał zapłacić podatku polskiemu urzędowi skarbowemu. W przeciwnym razie fiskus zabrałby mu jedną czwartą nagrody.

Zobacz także: Wyniki LOTTO. Kumulacja 60 mln zł. Aż 3 osoby trafiły "szóstkę"!

Kasyna w Polsce niechętnie goszczą tego rodzaju wydarzenia z uwagi na ustawę antyhazardową. Polskie przepisy kwalifikują pokera jako grę umiejętności z elementem losowym, a to oznacza, że od wygranej trzeba odprowadzić 25-procentowy podatek. Ponadto uprawianie hazardu online w naszym kraju jest nielegalne. Aby ominąć przepisy, polscy pokerzyści biorą udział w turniejach organizowanych za granicą, także w internecie.

Obecnie PiS pracuje nad kolejną ustawą, która ma zaostrzyć prawo antyhazardowe. Jeżeli Komisja Europejska zatwierdzi projekt ustawy, państwo zyska monopol na gry internetowe online w Polsce, a operatorzy internetowych kasyn będą mieli problemy z dokonywaniem przelewów na konta swoich graczy – ostrzega polskatimes.pl.

Źródła: pl.pokernews.com, bankier.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: