SuperBiz wiadomości Pół godziny na fiskusa wystarczy

Pół godziny na fiskusa wystarczy

21.04.2016, godz. 16:34
Wypełniamy PIT
Wypełniamy PIT foto: EAST NEWS

Dwie trzecie Polaków nie wypełnia PIT-u dłużej niż 30 minut, a większość zrobiła to wcześniej niż miesiąc przed terminem.

Firma doradcza KPMG przeprowadziła badanie, na którym oparła raport "Roczne zeznanie podatkowe Polaków PIT 2015". Wnioski są dość zaskaujące: nie dość, że w 2016 roku blisko połowa Polaków zamierza rozliczyć się przez internet, a trzech na czterech skorzysta z programów komputerowych, jak np. e-deklaracje.

Także trzy czwarte podatników przekaże 1 procent podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

- Aż 75 procent podatników przekazuje "1 procent" swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. To pozytywne zjawisko powinno się utrzymać w kolejnych latach. Nasze analizy wskazują jednak, że "1 procent" podatku traktujemy jako swoistą darowiznę, która wyczerpuje nasze dodatkowe działania dobroczynne. Warto mieć świadomość, że ten "1 procent" to podzielenie się podatkiem, który i tak zapłacilibyśmy do urzędu i nie stanowi to dla nas dodatkowego obciążenia. Powinniśmy cały czas zachęcać podatników do innych działań pro publico bono – mówi Andrzej Marczak, partner i szef zespołu ds. PIT w KPMG w Polsce.

ZOBACZ TEŻ: 1 procent: do kogo trafią nasze pieniądze i kto dostanie najwięcej

źródło: KPMG

 

 

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: