SuperBiz wiadomości Polacy chętnie spędzają święta za granicą. Jakie kierunki wybieramy?

Polacy chętnie spędzają święta za granicą. Jakie kierunki wybieramy?

21.03.2016, godz. 15:21
Urlop, wakacje, odpoczynek, plaża, morze
Urlop, wakacje, odpoczynek, plaża, morze foto: Archiwum

Coraz chetniej spędzamy czas świąteczny poza domem - wynika z danych biur turystycznych. Polacy coraz bardziej lubią łączyć wypoczynek z czasem spędzonym z rodziną. Jeśli chodzi o wybierane kierunki, w 2016 roku Polacy najchętniej wybierają Wielkanoc na nartach we Włoszech.

Biuro podróży Travelplanet pokazało w swoim marcowym raporcie wskazuje, że aktualnie na narty w Alpach podczas Wielkanocy, wyjeżdża obecnie co trzeci wyjeżdżający. Jednak narty to nie wszystko. Lubimy także niezmiennie ciepłe kraje, ciepłe plaże i atrakcje turystyczne. Blisko jedna trzecia podróżujących na Wielkanoc Polaków wybiera podróż do Maroka, Egiptu mimo zagrożenia terrorystycznego czy na coraz bardziej modne Wyspy Kanaryjskie, czyli do Hiszpanii. Chętnie jeździmy także do tak egzotycznych krajów, jak Emiraty Arabskie, Chiny, Tajlandia, a ostatnio coraz częściej także Kuba, co idzie za zmianą polityki w tym kraju i zdjęciu na niego sankcji przez Stany Zjednoczone.

Przeczytaj też: Ile nas kosztuje Wielkanoc? To będzie najdroższe śniadanie w 2016 roku

Drugą lokatę w rankingu kierunków wielkanocnych wyjazdów Polaków zajmuje Austria, do której podróżuje ok. 14 proc. wyjeżdżających. Wielkanocna podróż do Wloc na narty kosztuje ok. 900 zł, zaś w Austrii nieco drożej, gdyż ok. 1400 zł.

Jeśli zaś chodzi o wyjazdy wielkanocne do ciepłych krajów na plażę, rynek mocno się przewartościował, na co wpływ ma bez wątpienia wzrost zagrożenia terrorystycznego oraz zamachy. I tak chętnie niegdyś wybierany przez Polaków Egipt, aktualnie zajmuje piąte miejsce. Z uwagi na zaangażowanie w wojnę w Syrii oraz zamachy w Ankarze i Stambule, bardzo traci także atrakcyjny turystycznie kraj, jakim jest Turcja, która żyje głównie z turystyki (70 proc. wpływów do budżet państwa)

źródło: tvn24bis.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: