SuperBiz wiadomości Polacy masowo narzekają na swoją pracę w internecie

Polacy masowo narzekają na swoją pracę w internecie

05.06.2015, godz. 18:00
Zero złotych za internet
foto: SHUTTERSTOCK

Zatrudnianie na umowach śmieciowych, zbyt niskie wynagrodzenie, brak kompetencji przełożonego, przerzucanie swoich obowiązków na resztę zespołu i arogancja - to najczęstsze zarzuty jakie pod adresem pracodawcy padają w sieci. W internecie codziennie przybywa ok. 2 tys. wpisów dotyczących pracy Polaków.

W ciągu ostatniego roku popularność internetowych opinii o pracodawcach wzrosła o niemal 60 proc. i wciąż rośnie. Sam serwis GoWork.pl zgrpmadził ponad 2,5 miliona takich wpisów. Jak czytamy na stronie największym grzechem pracodawców jest zatrudnianie w oparciu o umowy śmieciowe oraz oferowanie minimalnych stawek wynagrodzenia.

Czytaj koniecznie: Związki zawodowe także dla pracujących na śmieciówkach. Co na to pracodawcy?

Z kolei brak kompetencji przełożonego, przerzucanie swoich obowiązków na resztę zespołu i arogancja to wady najczęściej przytaczane w opiniach dotyczących oceny szefów. Co ciekawe, nawet nie do końca satysfakcjonująca sytuacja ekonomiczna pracownika nie wpływa negatywnie na obraz firmy, jeżeli przełożeni traktują swoich podwładnych sprawiedliwie i z szacunkiem.

Nie wszyscy pracodawcy są odporni na krytykę. Wielu z nich występuje na drogę sądową, tłumacząc się tym, że negatywna opinia godzi w ich dobra osobiste. - Pracodawcy zapominają, że każdy pracownik ma prawo do oceny swojego pracodawcy - oczywiście w granicach prawa. Dla jednego warunki pracy, panująca atmosfera czy zarobki będą świetne, dla innego beznadziejne. Nie można pozbawiać ludzi do wyrażania swoich opinii o czym zapominają pracodawcy - wyjaśnia mecenas Jakub Sokólski, prowadzący procesy w imieniu m.in. GoWork.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: