SuperBiz wiadomości Polacy nie chcą pracować dłużej, mimo wizji głodowej emerytury

Polacy nie chcą pracować dłużej, mimo wizji głodowej emerytury

13.02.2017, godz. 12:24
emeryt bieda portfel emerytura starość ubóstwo
foto: SHUTTERSTOCK

Jak wynika z raportu: „Sytuacja na rynku consumer finance", większość Polaków twierdzi, że czeka ich głodowa emerytura. Mimo to chcą odejść z pracy, kiedy tylko będzie to możliwe. Przekonani są o niskim świadczeniu, które będą otrzymywać przez resztę życia, ale nie chcą pracować dłużej, by zapewnić sobie godny poziom życia.

Zatrważające wnioski wynikają z badania Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych i Instytutu Rozwoju Gospodarki SGH. Polacy mimo wiedzy o niskim świadczeniu, które otrzymają za minimalny, odbyty czas pracy, chcą przechodzić na szybszą emeryturę.
Raport przygotowany za IV kwartał 2016 roku pokazał, że aż 76 proc. przepytanych osób uważa, że po odejściu na emeryturę wysokość świadczenia nie zapewni im odpowiedniego poziomu życia. Mimo tego faktu, chcą korzystać z niego tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. Tylko 1/3 badanych odpowiedziała, że nadal chce pracować po osiągnięciu wieku emerytalnego, tak, by wypracować wyższy poziom świadczenia.

Zobacz także: Emeryci nie tacy biedni? ZUS: Średnia emerytura to prawie 2,2 tys. zł [SONDA]

Emerytowanym pracownikiem najszybciej chcą zostać osoby starsze w przedziale wiekowym 50-64 lata. Tego zdania jest aż 43 proc. badanych. Podobnego zdania są najmniej zarabiający.

Sprawdź również: Prezydent podpisał ustawę obniżającą wiek emerytalny. Sprawdź, ile dostaniesz

Korzystanie ze świadczenia emerytalnego w wieku 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn nie jest obligatoryjne.

 

Źródło: /gazeta.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: