SuperBiz wiadomości Polacy za awans na EURO 2016 zarobili 10 mln zł! Premię dostał też Adam Nawałka

Polacy za awans na EURO 2016 zarobili 10 mln zł! Premię dostał też Adam Nawałka

12.10.2015, godz. 11:05
JEDZIEMY DO FRANCJI!!!
foto: Super Express

Niezwykle emocjonujące i wygrane spotkanie Polski z Irlandią na Stadionie Narodowym w Warszawie przyniosło Polsce upragniony awans na EURO 2016 we Francji. Dla samych piłkarzy i trenera Adama Nawałki oznacza ono również sowitą oraz rekordową premię! Robert Lewandowski i spółka dostaną do podziału aż 10 milionów złotych, a sam selekcjoner milion euro!

Nigdy wcześniej w polskim futbolu nie było tak wysokich nagród od PZPN-u za wygranie eliminacji przed dużym turniejem. Biało-czerwoni zwyciężyli nie tylko na boisku. Piłkarze z kadry zaproponowali przed eliminacjami EURO 2016, aby zrezygnować z cząstkowych premii za poszczególne spotkania, a zwiększyć pulę za awans. Pomysł spodobał się prezesowi PZPN-u Zbigniewowi Bońkowi i teraz zawodnicy Nawałki będą się cieszyć sporym zastrzykiem gotówki - 10 mln zł!

Sprawdź koniecznie: Robert Lewandowski drugim najdroższym piłkarzem Bundesligi

Sam selekcjoner też nie może narzekać. Jego dotychczasowa pensja - według różnych źródłem, wynosi 80-100 tys. zł miesięcznie - co i tak jest mniejszą sumą niż w przypadku poprzedników Nawałki. Jednak za awans na ME trener kadry ma - nieoficjalnie, otrzymać aż 1,5 mln euro. W przypadku historycznego awansu na EURO 2008 Leo Beenhakker otrzymał "jedynie" 600 tys. euro. Wówczas sami piłkarze wzbogacili się o ok. 4 mln zł do podziału. Więcej biało-czerwonym przyznano po awansie po 16 latach na MŚ w 2002 r. Wówczas piłkarze zarobili ok. 8 mln zł.

 

Źródło: Eurosport

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: