SuperBiz wiadomości Polacy zdecydują, czy chcą pracować krócej. Duda zapowiada nowe referendum

Polacy zdecydują, czy chcą pracować krócej. Duda zapowiada nowe referendum

20.08.2015, godz. 20:19
Andrzej Duda
foto: Super Express

Chwilę po godzinie 20.00 prezydent Andrzej Duda ogłosił w swoim orędziu, że oprócz referendum planowanego na 6 września odbędzie się też drugie – łączone z wyborami parlamentarnymi 25 października. W referendum zostanie zadane pytanie m.in. o to, czy chcemy cofnięcia reformy emerytalnej.

Koniec sporu o dopisywanie pytań do referendum Komorowskiego! Wiadomo już, że prezydent Duda chce, by Polacy odpowiedzieli na dodatkowe pytania przy urnach wyborczych podczas wyborów do parlamentu. Jakie pytania zostaną nam zadane? Przede wszystkim, czy chcemy cofnięcia reformy nakładającej na nas obowiązek pracy do 67. roku życia. Zostaniemy też zapytani o to, czy dzieci powinny zaczynać szkołę w wieku sześciu lat oraz o to, czy uważamy, ze Lasy Państwowe mogą być prywatyzowane.

Zobacz także: Resort obniża pensje, bo urzędnicy żartowali z Platformy Obywatelskiej

Dokładna treść pytań nie jest jednak jeszcze znana. Nie wiadomo też na sto procent, czy do referendum dojdzie, bo decyzję prezydenta musi jeszcze zaakceptować Senat. A dlaczego referendum ma być łączone z wyborami? Duda umotywował to względami finansowymi – tak ma być po prostu taniej. Prezydent zadeklarował też, że nie zamierza odwoływać już ogłoszonego referendum, w którym mamy się wypowiadać co do JOW-ów, rozstrzygania wątpliwości podatkowych na korzyść podatnika oraz finansowania partii z budżetu państwa.

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: