SuperBiz wiadomości Polak, Chińczyk, dwa bratanki… Prezydenci Polski i Chin podpisali ważny dokument

Polak, Chińczyk, dwa bratanki… Prezydenci Polski i Chin podpisali ważny dokument

20.06.2016, godz. 20:32
Chiny, flaga chin
foto: se.pl

Polska ma nowego strategicznego partnera w interesach. I nie są to Stany Zjednoczone, które lubią podkreślać, jak ważny dla nich jest nasz kraj, czy też którekolwiek z państw naszego regionu, a odległe Chiny. Prezydenci Andrzej Duda i Xi Jinping podpisali dziś specjalne oświadczenie o współpracy.

Polska i Chiny postrzegają siebie nawzajem jako długoterminowych i stabilnych partnerów strategicznych - czytamy w dokumencie, który potwierdza ustanowienie wszechstronnego partnerstwa między Chinami a Polską. Sygnatariusze umowy zobowiązują się do wzajemnego traktowania się z szacunkiem, deklarują obustronne zaufanie i wyrażają nadzieję, że podpisanie dokumentu pozytywnie wpłynie m.in. na rozwój stosunków handlowych między oboma krajami. Aby to ostatnie mogło zostać zrealizowane, w Warszawie podpisano dziś szereg dodatkowych dokumentów.

ZOBACZ TEŻ: Prezydent Chin w Polsce. Powstanie nowy Jedwabny Szlak!

Stronie polskiej zależy przede wszystkim na tym, by wartość eksportu naszej żywności i produktów rolnych do Chin wzrosła. Ma to umożliwić zawarcie porozumienia pomiędzy Ministerstwem Rolnictwa a chińskim urzędem ds. nadzoru jakości inspekcji i kwarantanny ws. kontroli polskich jabłek. Dzięki niemu Chińczycy będą mieli pewność, że trafiają do nich zdrowe, pełnowartościowe produkty, a strona polska nie będzie musiała obawiać się utrudniania procedur ze względów politycznych. W podobny sposób działać ma memorandum ws. kontroli poziomu substancji szkodliwych w mięsie drobiowym eksportowanym z Polski do Chin.

Źródło: money.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: