SuperBiz wiadomości Polak udawał szefa firmy z USA i wyłudził 7 mln dolarów

Polak udawał szefa firmy z USA i wyłudził 7 mln dolarów

12.06.2015, godz. 14:27
Dolary
foto: Super Express

Pomysłowy jak Polak. 48-letni mieszkaniec Jastrzębia Zdroju na Śląsku wykazał się nie lada kreatywnością, za którą teraz grozi mu 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna podał się za szefa firmy z USA i polecił jej pracownikom przelanie 7 milionów dolarów. Sam był pewnie zaskoczony, że tak łatwo udało mu się osiągnąć cel. Policjanci właśnie zakończyli śledztwo w tej sprawie.

W teorii brzmi banalnie. Jastrzębianin podaje się za szefa amerykańskiej firmy i w rozmowie telefonicznej wydaje polecenie przelania 7 mld dol. na jego konto. Pieniądze otrzymuje bez problemu i od razu część przysyła w innej walucie na kolejne konto w Hongkongu.

Zobacz także: 7 mln Polaków żyje za mniej niż 700 zł. 3 mln w skrajnej biedzie

Do Azji powędrowało milion euro, z czego mężczyzna zdążył pobrać 600 tys. euro - tych pieniędzy śledczym nie udało się już odzyskać. Reszta wróciła do oszukanej firmy. Cała brawurowa akcja miała miejsce pod koniec zeszłego roku. 48-latek został zatrzymany przez policję jeszcze w 2014 r. Przekonywał, że jest niewinny, a pieniądze pozyskał od inwestorów na budowę elektrowni wiatrowej w Polsce. Trafił do aresztu i będzie odpowiadał za oszustwo i wyłudzenie pieniędzy.

Źródło: jastrzebieonline.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: