SuperBiz wiadomości Politycy będą mieć gabinet lekarski w Sejmie za ćwierć miliona złotych

Politycy będą mieć gabinet lekarski w Sejmie za ćwierć miliona złotych

14.07.2015, godz. 14:34
Sejm, sala, obrady
foto: SE/EAST NEWS

Ile pacjenci w Polsce muszą czekać na wizytę do lekarza? Zdecydowanie za długo. Takiego problemu nie będą mieć posłowie, którzy za 224 tys. złotych zafundują sobie gabinet lekarski w Sejmie. Już teraz nad stanem zdrowia polityków czuwa sejmowy lekarz i karetka, stojąca w gotowości przez siedzibą parlamentu.

Widocznie to jednak za mało dla polityków. Obecnie roczny koszt obsługi medycznej Sejmu kosztuje podatników ok. 405 tys. zł - podaje "Fakt". Od 2016 roku nad dobrym samopoczuciem parlamentarzystów będzie czuwał lekarz w gabinecie, w którym będzie mógł przyjąć niedomagającego posła, przepisać mu lekarstwa, a nawet zlecić badania i niektóre z nich wykonać na miejscu.

Zobacz koniecznie: Szpital kupił sprzęt za 20 mln zł, ale stoi nieużywany

- Średnia wieku jest grubo po 50. Trzeba przypomnieć, że jako jedyna grupa zawodowa nie mamy badań okresowych - wylicza poseł, Maciej Mroczek z Twojego Ruchu w gazecie. Ciężko zrozumieć takie tłumaczenia, szczególnie, że politycy zarabiają po kilkanaście tysięcy złotych tylko z samego faktu zasiadania w sejmowych ławach. Z takimi zarobkami są w stanie zapewnić sobie najlepszą opiekę medyczną, o jakie przeciętni Polacy mogą jedynie pomarzyć.

Z gabinetu lekarskiego za niespełna ćwierć miliona złotych będą mogli korzystać posłowie oraz pracownicy kancelarii Sejmu.

 

Źródło: "Fakt"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: