SuperBiz wiadomości POLREGIO - nowa marka na kolei

POLREGIO - nowa marka na kolei

09.12.2016, godz. 12:00
Przewozy regionalne przebranżowują się na POLREGIO
foto: Materiały prasowe

Przewozy Regionalne po 15 latach działalności zmieniają nazwę marki, logo i barwy pociągów. Co przyniosą te zmiany podróżnym?

Pociągi w nowych kolorach będą woziły podróżnych już w tym roku. Do końca przyszłego roku na tory wyjedzie 50 nowych lub gruntownie zmodernizowanych pociągów w nowych barwach spółki. POLREGIO planuje powalczyć o nowych pasażerów, zwłaszcza z przewoźnikami samorządowymi: Łódzką Koleją Aglomeracyjną, Kolejami Dolnośląskimi, Wielkopolskimi, czy Mazowieckimi.

- Bez względu na to, gdzie mieszkają nasi pasażerowie – w małym czy dużym mieście – chcemy im ułatwiać dojazd do ważnych miejsc, takich jak praca, szkoła, urzędy, sklepy i dom. Wierzymy, że nasze doświadczenie i odpowiedzialność pozwolą budować przyjazną kolej, z której będą dumni i nasi klienci, i kolejarze – mówi Mikołaj Turowski, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych.

Zdaniem przestawicieli przewoźnika "taki znak graficzny najlepiej oddaje misję firmy – służbę mieszkańcom wszystkich regionów Polski opartą na wiedzy, doświadczeniu, fachowości i tradycji". Kierownictwo podjęło decyzję o inwestycjach ze względu na dobre wyniki finansowe w tym roku.

- Dobre wyniki osiągnięte w 2016 roku to doskonały moment, aby rozpocząć nowy rozdział w historii naszej firmy. Już wkrótce nasza spółka rozpocznie funkcjonowanie pod szyldem POLREGIO. Jestem przekonany, że nowa nazwa szybko zapadnie w pamięć naszym pasażerom, o co będziemy się starali, wciąż udoskonalając naszą ofertę i unowocześniając tabor - dodaje Turowski.

ZOBACZ TEŻ: [RANKING] Czy Polacy są szczęśliwi?

W pierwszej połowie stycznia 2017 r. przewoźnik ma zamiar zaprezentować nowe narzędzie umożliwiające pasażerom kupno biletu, znalezienie informacji o aktualnych promocjach i zmianach w rozkładzie jazdy, czyli "funkcjonalną, przejrzystą, łatwą w obsłudze i nowoczesną stronę internetową", jak podają służby prasowe PR.

Przewozy Regionalne to największy pasażerski przewoźnik kolejowy operujący w Polsce - codziennie po torach jeździ średnio 1600 pociągów, przewożąc ćwierć miliona pasażerów. Obecnie głównym źródłem finansowania jest ponad 600 milionów złotych kredytu, udzielone przez konsorcjum banków: BGK, PKO BP i BZ WBK. Spółka też liczy na 3 miliardy złotych z dofinansowania unijnego, ale to dopiero po 2018 roku, kiedy skończy się efekt działania pomocy poitycznej, wyliczony przez Brukselę. W sumie zarząd planuje kupić 250 pociągów w ciągu najbliższych 5 lat.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: