SuperBiz wiadomości Polscy kierowcy nie dostaną 8,5 euro na godzinę. Tego chce nasz rząd

Polscy kierowcy nie dostaną 8,5 euro na godzinę. Tego chce nasz rząd

22.06.2016, godz. 21:56
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki foto: Super Express

Wicepremier Mateusz Morawiecki przyznał, że  minimalne stawki wynagrodzenia wysokości 8,5 euro za godzinę  nie będą stosowane w przypadku polskich kierowców przejeżdżających tranzytem przez Niemcy. To duża ulga dla firm transportowych, ale już nie dla samych kierowców.

Takie zapewnienie dostał od wicekanclerza Niemiec Sigmara Gabriela.

- Rozmawialiśmy o minimalnej stawce dla naszych kierowców, dla firm transportowych, które wjeżdżają ze swoim towarem do Niemiec. I tutaj uzyskałem informację, jeśli chodzi o tranzyt np. z Polski do Francji, czy z Polski do Austrii, czy do Belgii, to tutaj nie będzie to stosowane. Natomiast, jeśli chodzi o stawki godzinowe minimalne w przypadku transportu do Niemiec, to Niemcy chcą je stosować - powiedział Mateusz Morawiecki po spotkaniu w Berlinie z wicekanclerzem Sigmarem Gabrielem.


Zdaniem naszego wicepremiera takie rozwiązanie jest lepsze niż objęcie wysoką jak na nasze warunki stawką godzinową nie tylko bezpośredniego transportu do Niemiec, ale całego tranzytu. To bardzo duże obciążenie dla naszych firm transportowych, które stanowią drugą pod względem wielkości flotę w Europie.

Źródło: tvn24bis.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: