SuperBiz wiadomości Polscy posłowie mają 100 milionów długów!

Polscy posłowie mają 100 milionów długów!

08.06.2016, godz. 18:17
aaudyt sejm
aaudyt sejm foto: Super Express

Polscy posłowie mają zobowiązania na ponad 100 000 000 złotych. Średnio wychodzi 217 tysięcy długu na głowę posła, ale rekordzistka ma prawie 20 milionów do spłaty!

Wspomniana posłanka to reprezentująca Prawo i Sprawiedliwość Dorota Arciszewska-Mielewczyk, która zasiada w parlamencie już IV kadencję. Z 19,2 miliona złotych długu tylko 3,5 procenta całej sumy to jej zobowiązania, a reszta to spadek po zmarłym mężu, który prowadził działalność gospodarczą.

Spółka Pierze i Puch, należąca m.in. do męża posłanki, ma do spłaty w SKOK-u ponad 5 milionów złotych, u jednego z kontrahentów z zagranicy, mającego siedzibę w Tokio, ma do zwrotu ponad 8 milionów.

ZOBACZ TEŻ: Cztery lata po Euro 2012. Tych inwestycji nadal nie ukończono [ZDJĘCIA]

Tylko 8 posłów z ogółem 460 wybrańców narodu ma długi przekraczające milion złotych. Poza posłanką Arciszewską-Mielewczyk tylko jeden jest z PiS, a po trzech z Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

Długi pozostałej siódemki są podobne - kredyty inwestycyjne z domieszką hipotecznych. Jeden kupił ziemię, dwóch zainwestowało w biznes stomatologiczny.

Trzeci na podium poseł PO Zbigniew Ajchler (3,8 miliona zł długu) to równocześnie ... trzeci najbogatszy poseł! Zgromadził ponad 19 milionów majątku. Z kolei wicelider rankingu Adam Cyrański z Nowoczesnej (4,5 miliona) ponad trzy czwarte zobowiązań zaciągnął przy podziale majątku. Nie wiadomo z kim się dzielił.

źródło: money.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: