SuperBiz wiadomości Polska-Armenia. Lewy 10 razy więcej wart niż cała kadra Ormian [INFOGRAFIKA]

Polska-Armenia. Lewy 10 razy więcej wart niż cała kadra Ormian [INFOGRAFIKA]

11.10.2016, godz. 16:00
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski foto: EAST NEWS

Polska do meczu z Armenią przystąpi w osłabieniu. Na boisku nie zobaczymy nie tylko Arkadiusza Milika, ale także pary obrońców: Łukasz Piszczek i Michał Pazdan. Bez swojej największej gwiazdy - Henricha Mchitarjana, pomocnika Manchesteru United, w Warszawie zagrają też Ormianie. Bez niego wartość całej kadry Armenii wynosi zaledwie 8 mln euro, czyli prawie dziesięciokrotnie mniej niż samego Roberta Lewandowskiego.

Reprezentacja prowadzona Varuzhana Sukiasyana jest najniżej sklasyfikowana w rankingu FIFA (112. lokata) w polskiej grupie el. MŚ. Wyżej lokuje się nawet Kazachstan (83. miejsce), z którym Polska sensacyjnie zremisowała 2:2 w Astanie. Dlatego we wtorkowym spotkaniu na PGE Narodowym nie może być mowy o lekceważeniu rywala, który wydaje się być dostarczycielem punktów.

Zobacz koniecznie: Polska-Dania. Biało-czerwoni więcej warci od rywali [INFOGRAFIKA]

Z kadry Nawałki na pół roku wypadł Arkadiusz Milik, który po urazie w meczu z Dania przeszedł zabieg. Drobniejsze urazy z dzisiejszej gry wyeliminowały także podstawowych obrońców Łukasza Piszczka i Michała Pazdana. To kto zastąpi całą trójkę i w jakim ustawieniu zagrają biało-czerwoni, jest nadal niewiadomą.

Pomimo to na papierze Polacy miażdżą Ormian, którzy w Warszawie pojawią się bez swojego gwiazdora z Old Trafford - Henricha Mchitarjana. Manchester United poprosił Piłkarską Federację Armenii (FFA), aby nie wystawiała pomocnika Czerwonych Diabłów w najbliższych meczach reprezentacji tego kraju - z Rumunią i Polską. Mchitarjan wraca do zdrowia po kontuzji uda.

Wartość całej polskiej kadry to 235,7 mln euro (pierwsza "11" - 161,4 mln euro). Z kolei Armenia szacowana jest na jedynie 8,13 mln euro, z  czego podstawowa jedenastka - 5,32 mln. Gdyby pomocnik United był powołany do reprezentacji, zyskałaby ona dodatkowe... 30 mln euro.

Początek spotkania Polska-Armenia o godzinie 20:45 na PGE Narodowym w Warszawie. Transmisja z meczu w Polsacie.

 

Źródło: Transfermarkt.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: