SuperBiz wiadomości Polska gościnna dla dronów

Polska gościnna dla dronów

09.05.2016, godz. 13:04
Drony przypilnują torów
Drony przypilnują torów foto: Super Express

Drony stały się w Polsce popularne i nie tylko rekreacyjnie, ale i komercyjnie. Rynek rozwija się prężnie, a akurat w tym przypadku przepisy nadążają za potrzebami. W związku z tym globalny doradca biznesowy PwC otworzył w Polsce swoje globalne centrum.

Analitycy firmy szacują, że wartość światowego rynku to 127 miliardów dolarów. Bezzałogowce mają zastosowanie praktycznie w każdej branży, z rolnictwem na czele, głośno było o planach Amazona, który dronami planowął dostarczać paczki.

ZOBACZ TEŻ: Na ile stać Polaka, na ile Europejczyka [GRAFIKA]

Polska energicznie brała udział w rozwoju rynka, a już w 2013 roku dostaliśmy prawo, opisujące zasady działania. Prezes PwC w Polsce Adam Krasoń przypomina: "Byliśmy pierwszym krajem na świecie, który z sukcesem wdrożył odpowiednie przepisy dotyczące komercyjnych lotów dronami. Dzięki temu coraz więcej międzynarodowych firm właśnie w Polsce testuje możliwość zastosowania dronów dla wsparcia swoich procesów".

ZOBACZ TEŻ: YouTube Unplugged. Rośnie konkurencja dla telewizji kablowej

Biznesowy potencjał technologii dronowych nie został dostrzeżony przez przedsiębiorców od razu. Ta sytuacja zmieniła się jednak bardzo szybko. Drony wyposażone w kamery i czujniki dostarczają firmom kompleksowe dane, transportują, monitorują i uczestniczą w precyzyjnych działaniach operacyjnych, wywierając coraz większy wpływ na strategie biznesowe przedsiębiorstw – od firm budowlanych i infrastrukturalnych, poprzez przedsiębiorstwa z branż finansowych, ubezpieczeniowych, aż po firmy wydobywcze.

Piotr Łuba, partner zarządzający działem doradztwa biznesowego PwC w Polsce. doadaje: "Nasze biznesowe podejście do dronów to połączenie kompetencji ekspertów z zespołu Data Analytics z możliwościami jakie dają nowe technologie. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom unikalne podejście w transformacji cyfrowej i tworzeniu nowych, dopasowanych do oczekiwań rynku modeli biznesowych. Cieszę się, że pierwszy zespół Drone Powered Solutions PwC powstał właśnie w Polsce i będzie świadczył usługi dla klientów z całego świata".

źródło: pwc

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: