SuperBiz wiadomości Policja zabezpieczyła marihuanę wartą 10 mln złotych

Policja zabezpieczyła marihuanę wartą 10 mln złotych

10.04.2017, godz. 16:09
marihuana
foto: EAST NEWS

Ponad 6 tys. roślin i prawie 215 kg suszu marihuany – takiego odkrycia dokonali policjanci, którzy zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego towaru to ponad 10 mln złotych.

Zabezpieczenia dokonano w dwóch miejscach – pod Warszawą i pod Rzeszowem. Jak poinformowała rzeczniczka podkarpackiej policji kom. Marta Tabasz-Rygiel, obie akcje zostały przeprowadzone przez policjantów z komend wojewódzkich z Rzeszowa i Lublina we współpracy z funkcjonariuszami warszawskiej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Sprawdź także: Chorzy zaoszczędzą na marihuanie

– Kilkunastu funkcjonariuszy pod koniec marca weszło do budynku znajdującego się w miejscowości pod Warszawą. Tam przestępcy ukryli nielegalną uprawę. Jej rozmiary były imponujące. W wydzielonych strefach znajdowały się rośliny w różnych fazach wzrostu, od niewielkich sadzonek do roślin, które były już niemal w pełni dojrzałe – powiedziała cytowana przez Radio Zet.pl kom. Marta Tabasz-Rygiel. Podczas akcji zabezpieczono ponad 5 tys. roślin i 200 kg szuszu. Ich łączną wartość oszacowano na ponad 9 mln zł.

Czytaj też: Dealerzy narkotyków i towar warty 2 mln zł w rękach CBOŚ

Drugą akcję policja przeprowadziła pod Rzeszowem. Znaleziono tam prawie 1,3 tys. roślin konopi indyjskich, z których mogłoby powstać ok. 30 kg narkotyków, a także 15 kg gotowego suszu. Czarnorynkowa wartość znaleziska to według policji ponad milion złotych.
W ramach obu akcji zatrzymano trzech Wietnamczyków w wieku ok. 30 lat, mieszkających w halach hodowlanych, którzy zajmowali się pielęgnacją roślin. Wszyscy zostali decyzją sądu aresztowani na trzy miesiące.

Źródło: podkarpacka.policja.gov.pl, RadioZet.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: