SuperBiz wiadomości Polska rzeczywiście była zieloną wyspą? Zobacz dowód [INFOGRAFIKA]

Polska rzeczywiście była zieloną wyspą? Zobacz dowód [INFOGRAFIKA]

29.07.2016, godz. 16:28
Donald Tusk
foto: EAST NEWS

"Zielona wyspa" - to hasło, które ukuli politycy PO-PSL, kiedy rządzili Polską w latach 2007-2015. Przekonywali, że w obliczu światowego kryzysu gospodarczego, w Europie jedynie Polska ma dodatni wzrost gospodarczy. Opozycja grzmiała, że to nieprawda i ludziom żyje się gorzej. Okazuje się, że nie mieli racji. Oto dowód.

"Zielona wyspa" i "Polska w ruinie" - tymi hasłami w ostatnim czasie przerzucali się politycy Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. PO podkreślała, że przeszliśmy przez kryzys gospodarczy suchą stopą. Opozycja twierdziła, że Polakom żyje się coraz gorzej i na wielu płaszczyznach życia społeczno-gospodarczego występuje owa "ruina".

Zobacz także: 500+. Komornik już nie zabierze pieniędzy. Nowe przepisy wchodzą w życie

Okazuje się, że w latach 2007-15 (rządy Donalda Tuska i Ewy Kopacz), to okres kiedy w Polsce pensje wzrosły średnio o 23 proc., co jest najlepszym wynikiem na naszym kontynencie - informuje brytyjski " The Independent".

Za nami znaleźli się Niemcy, którym zarobki urosły o 13,9 proc. oraz Szwajcarzy (11,3 proc.). Najmniejszy wzrost zanotowali Włosi - jedynie 0,9 proc. W trzech państwach w nagrodzenia uległy nawet zmniejszeniu. Portugalczykom pensje skurczyły się o 3,9 proc., a Brytyjczykom i Grekom o 10,4 proc.

Źródło: Independent.co.uk

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: