SuperBiz wiadomości Polski hit eksportowy nagrodzony. „Wiedźmin 3” z Oscarem dla twórców gier!

Polski hit eksportowy nagrodzony. „Wiedźmin 3” z Oscarem dla twórców gier!

05.12.2015, godz. 08:00
Wiedźmin największa polska gwiazda
foto: materiały promocyjne

The Game Awards to jeden z najważniejszych konkursów dla twórców gier komputerowych. Wydarzenie jest na tyle ważne, że nazywa się je ceremonią rozdania Oscarów dla autorów gier – w tym roku najważniejszą nagrodę, tytuł gry 2015 r., zdobyła trzecia część gier o Wiedźminie wydana przez polską firmę CD Projekt.

Gra „Wiedźmin 3: Dziki Gon” została nagrodzona w The Game Awards już w zeszłym roku – wtedy zdobyła nagrodę dla najbardziej wyczekiwanego tytułu, teraz uznano ją za najlepszą grę w 2015 r. Do twórców gry, firmy CD Projekt, trafiła też nagroda w kategorii dla najlepszego dewelopera.

ZOBACZ TEŻ: Polski banknot z Piłsudskim najlepszy na świecie!

Polska gra, będąca naszym hitem eksportowym, pokonała kilka znanych na całym świecie tytułów, jak choćby Fallout 4. Warto wspomnieć, że najlepszą grą uznało profesjonalne jury, a nie tylko, jak to bywa przy podobnych wydarzeniach, fani tytułu.

ZOBACZ TEŻ: Złote Laury rozdane! Zobacz, do kogo trafiły statuetki

Twórcy gry zostali w tym roku docenieni także przez nas - redakcję „Super Biznesu”. 25 września podczas uroczystej gali do spółki CD Projekt trafiła statuetka Złotego Laura w kategorii ambasador Polski w świecie.

Źródło: tvn2bis.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: