SuperBiz wiadomości Reprezentacja Polski warta ponad pół miliarda złotych!

Reprezentacja Polski warta ponad pół miliarda złotych!

23.03.2016, godz. 15:01
Reprezentacja Polski
foto: CYFRASPORT

Podliczając wszytkie publikacje na temat Lewandowskiego, Krychowiaka i reszty zawodników wyszło, że ich wartość medialna to 570 milionów złotych.

Firmy Arskom i Pentagon Research podsumowały zainteresowanie mediów polskimi reprezetantami i przeliczyły go na złotówki. Najczęściej pisano o napastniku Bayernu i pomocniku Sevilli. W komunikacie podano, że: "wartość publikacji w internecie przez rok na temat Krychowiaka wyniosła ponad 45 miliony złotych, a ich liczba przekroczyła 10 tysięcy. Więcej warty jest tylko Robert Lewandowski: ponad 105 milionów (26 tysięcy publikacji). Tak wysoka wartość mediowa czołowych polskich piłkarzy jest także zasługą świetnej gry reprezentacji i działań marketingowych podejmowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej".

ZOBACZ TEŻ: Twórcy Facebooka i Snapchata na liście najmłodszych miliarderów świata [RANKING]

"W ostatnich dziesięciu latach, odkąd współpracuję z czołowymi polskimi sportowcami, bardzo zmieniła się ich świadomość na temat roli mediów i własnego wizerunku jako ważnych elementów sukcesu w sporcie" - ocenił Wojciech Szaniawski, prezes agencji marketingu sportowego, Arskom Group, która od ponad dwóch lat pracuje z Krychowiakiem

ZOBACZ TEŻ: Robert Lewandowski wśród najbardziej kreatywnych biznesmenów w Polsce

Szaniawski wskazał, że wizerunek Grzegorza Krychowiaka jeszcze przed Euro 2016 pojawi się w trzech dużych kampaniach reklamowych. A już teraz sukces sportowy na zyski reklamowe przekłada Robert Lewandowski, promując kilka znanych marek.

"Zainteresowanie mediów reprezentacją jest bardzo duże, a ja staram się zawsze znaleźć czas na wywiad, bo wiem, że moją grą interesuje się bardzo wielu kibiców. Jestem też aktywny w portalach społecznościowych, gdzie mam bezpośredni kontakt z fanami. To dla mnie bardzo ważne" - powiedział Krychowiak

ZOBACZ TEŻ: Getin Noble Bank chce planu naprawczego

Kibicom z człowiekiem sukcesu najbardziej kojarzą się Lewandowski, Krychowiak i Jakub Błaszczykowski, a największą sympatię budzą Arkadiusz Milik, Krychowiak i Kamil Glik.

źródło: ISBNews

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: