SuperBiz wiadomości Kredyt konsolidacyjny - Pomysł na ciężkie czasy

Kredyt konsolidacyjny - Pomysł na ciężkie czasy

20.05.2010, godz. 01:00
Banki nadal kuszą lokatami
foto: Brak agencji
Spłacasz stary kredyt zaciągnięty na samochód, pożyczkę gotówkową, "chwilówkę" uzyskaną w pracy, a do tego jeszcze masz do oddania część długu za lodówkę kupioną rok temu na raty? I zapewne przydałby ci się jeszcze jakiś skromny zastrzyk pieniędzy?

W takiej sytuacji istnieje niebezpieczeństwo, że suma wszystkich płaconych przez ciebie co miesiąc rat stanie się za wysoka jak na możliwości twojego budżetu domowego. Na szczęście wcale nie musisz stawiać się w takiej sytuacji.

Przeczytaj koniecznie: Sprawdź, jak kupić taniej leki w aptece

Jeśli jesteś właścicielem mieszkania lub domu, to stosunkowo prostym i najbardziej opłacalnym dla ciebie rozwiązaniem będzie zastąpienie wszystkich swoich pożyczkowych zobowiązań jednym większym i zaciągniętym na dłuższy czas, a przy tym dużo tańszym kredytem konsolidacyjnym. Kredyt taki nie tylko zresztą jest tańszy od np. pożyczek gotówkowych, ale i daje szansę na bardzo poważne zmniejszenie comiesięcznych obciążeń dla domowego budżetu.

Konsolidować możesz niemal wszystko: kredyty mieszkaniowe, samochodowe, konsumpcyjne, ratalne, linie debetowe itd.

Dużym atutem takiego rozwiązania jest także fakt, że dzięki niemu zostajesz związany tylko z jednym bankiem i przy regularnym spłacaniu zostaniesz zakwalifikowany do grupy rzetelnych klientów, co często oznacza promocje i otwiera nowe możliwości.

Patrz też: Senior surfuje po sieci - internet dla osób starszych

Procedury niezbędne do zaciągnięcia takiego kredytu nie różnią się zbytnio od pozostałych, czas realizacji również okazuje się podobny. Kredyt konsolidacyjny jest także bardzo wygodny, bo zobowiązuje cię do comiesięcznego pamiętania tylko o jednej racie, w jednym terminie.

Jedna rata to także mniejszy koszt związany z koniecznością dokonywania przelewów, co pozwala poczynić znaczne oszczędności, zwłaszcza jeśli wcześniej miałeś kredyty lub pożyczki w kilku różnych bankach.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: