SuperBiz wiadomości Ponad milion dochodu i tyle samo długu! Wszystko o majątku Mariana Zembali

Ponad milion dochodu i tyle samo długu! Wszystko o majątku Mariana Zembali

16.06.2015, godz. 18:00
Pieniądze banknoty
foto: Super Express

Pisaliśmy już o tym, kim jest nowy minister zdrowia prof. Marian Zembala, teraz prześwietlamy jego majątek. Okazuje się, że profesor był zatrudniony w Ministerstwie Zdrowia na śmieciówce, jeździ dobrej klasy mercedesem i jest w posiadaniu kilku nieruchomości. Choć w 2014 r. zarobił grubo ponad 1 mln zł, ma też 1,3 mln zł długu. Wszystkie te informacje pochodzą z oświadczenia majątkowego Zembali, które zobowiązany był złożyć jako radny Sejmiku Województwa Śląskiego.

Nowy minister zdrowia ma 14 tys. zł i 104 dolary oszczędności. Nie posiada jednak żadnych papierów wartościowych. Może się za to pochwalić domem o powierzchni ok. 250 m kw. posadowionym na prawie 600-metrowej działce. Wartość nieruchomości to 1,5 mln zł, a Zembala jest jej współwłaścicielem w stosunku 50 proc. Ciekawie prezentuje się kwestia innych nieruchomości nowego ministra. Jest on jedynym właścicielem działki o powierzchni 586 m kw, na której stoi domek letniskowy – ich wartość to 150 tys. zł. Zembala jest też właścicielem 3/26 drogi wartej 5 tys. zł. Do tego dochodzą jeszcze niezabudowana działka oraz działka z domem w zabudowie szeregowej. W obu przypadkach Zembala jest współwłaścicielem, a wartość obu nieruchomości to prawie 700 tys. zł.

ZOBACZ TEŻ: Kim jest nowy minister zdrowia

Zembala ma udziały w spółce będącej w stanie likwidacji. Chodzi o Polską Grupę  Kardiochirurgiczną. Udziały nowego ministra są warte 8 tys. zł, ale w 2014 r. nie przyniosły mu żadnego dochodu. Zembala prowadzi też swoją działalność gospodarczą – Indywidualną Specjalistyczną Praktykę Lekarską, która przyniosła mu w 2014 r., uwaga, prawie 1,1 mln zł dochodu! Zembala jest też członkiem rady nadzorczej spółki KARDIOMED-SILESIA w Zabrzu, ale z tego tytułu nic nie zarabia.

Inne zarobki i zadłużenie

Dzięki posadzie na Śląskim Uniwersytecie Medycznym Zembala zarabiał w 2014 r. 5,5 tys. zł miesięcznie. Zatrudniony jest tam na umowę o pracę. Jeśli chodzi o zatrudnienie w Ministerstwie Zdrowia, nie przyniosło obecnemu ministrowi kokosów. W ciągu całego roku zarobił tam tylko ok. 13 tys. zł. Mało tego, pracował na śmieciówce! Podstawa jego zatrudnienia to umowa zlecenia! Zdecydowanie bardziej Zembali opłaca się szefowanie Śląskiemu Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Miesięcznie daje mu ono ok. 9 tys. zł na rękę, prawie 14 tys. brutto. Tylko w tym ostatnim przypadku Zembala rozróżnił zarobki na rękę od tych z podatkiem. W przypadku wszystkich innych, można się tylko domyślać, że podaje kwoty netto.

ZOBACZ TEŻ: Jakie długi ma b. minister zdrowia, Bartosz Arłukowicz

Nowy minister jeździ mercedesem ML z 2009 r. Auto warte jest 95 tys. zł. Żeby nie było tak kolorowo, Zembala ma też duże zobowiązania finansowe. W 2014 r. wziął w trzyletni leasing samochód marki Skoda Fabia. Umowa leasingu opiewa na prawie 40 tys. zł. To jeszcze nie wszystko. Zembala ma też ok. 1,3 mln złotych długu z powodu pożyczki zaciągniętej w Polskiej Grupie Medycznej na okres 5 lat.

Z pełnym oświadczeniem majątkowym Zembali można się zapoznać tutaj >>>

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: