SuperBiz wiadomości Ogrodzenie wokół Sejmu będzie kosztować 610 tys. zł!

Ogrodzenie wokół Sejmu będzie kosztować 610 tys. zł!

21.02.2017, godz. 10:24
Budynek Sejmu
foto: Super Express

Kwestia budowy ogrodzenia oddzielającego Sejm od obywateli pojawiała się już kilkukrotnie. Parlamentarzyści mieli skarżyć się bowiem na brak poczucia bezpieczeństwa w miejscu pracy. Protesty na Wiejskiej w grudniu 2016 roku przesądziły sprawę. Budować czy nie budować – o to jednak nikt nie zapytał obywateli. Ogrodzenie wokół Sejmu ma natomiast kosztować aż 610 tys. zł!

W kwietniu zeszłego roku Kancelaria Sejmu ogłosiła przetarg na projekt szklanego ogrodzenia, które od ulicy Wiejskiej miało odgrodzić Sejm od reszty świata.

Pierwsze rozmowy w tej sprawie toczyły się już w 2007 roku, kiedy to niejakiemu Brunonowi K. postawiono zarzut planowania zamachu na posłów. Kwestia ogrodzenia powracała co jakiś czas, ponieważ parlamentarzyści mieli skarżyć się na brak poczucia bezpieczeństwa w miejscu pracy. Po grudniowych protestach pod Sejmem w 2016 roku sprawa wydawała się przesądzona. Wiemy już, że ogrodzenie powstanie w ciągu kilku miesięcy i będzie kosztować aż 610 tys. zł!


Zobacz także: Posłowie odgrodzą się od narodu szklanym płotem. Wiemy, ile kosztuje projekt!

Płot ma mieć prawdopodobnie wysokość ok. 2,2 metra i wykonany będzie ze szkła, aby nadal możliwe było oglądanie budynku od zewnątrz.
Kancelaria Sejmu wpisała już budowę szklanego płotu do planu przetargów na 2017 rok. Termin startu przyjmowania zgłoszeń od podwykonawców przewidziany jest prawdopodobnie na II kwartał b.r.

Sprawdź również: Protest w Sejmie kosztował 90 tys. zł. Mur wokół niego 2,5 mln zł


Oprócz kosztów ogrodzenia, znamy także inne wydatki Kancelarii Sejmu: na 300 komputerów stacjonarnych Kancelaria przeznaczy 975 tys., na urządzenie do wykrywania materiałów wybuchowych 138 tys., na samochody osobowe i mikrobus – 975 tys., sprzęt do kontroli zawartości płynów będzie kosztować 145 tys, zł, a do prześwietlania bagażu - 203 tys. zł.

 

Źródło: /wp.pl / rp.pl / superbiz.se.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: