SuperBiz wiadomości Posłowie wyjaśnią aferę Amber Gold? Zobacz, kto zasiądzie w sejmowej komisji

Posłowie wyjaśnią aferę Amber Gold? Zobacz, kto zasiądzie w sejmowej komisji

20.07.2016, godz. 13:34
Amber Gold
foto: EAST NEWS

W sejmowej komisji śledczej, która ma wyjaśnić aferę Amber Gold znajdzie się 9 posłów: 5 z PiS i po 1 z PO, Kukiz15, Nowoczesnej, PSL. Czy uda im się rozwikłać zagadkę największej finansowej afery ostatnich lat i dowiedzieć, się, gdzie się podziały oszczędności życia tysięcy Polaków?

Wiadomo już, kto zasiądzie w sejmowej komisji mającej wyjaśnić aferę Amber Gold, w której mnóstwo Polaków straciło swoje oszczędności życia. Firma miała inwestować w złoto i inne kruszce. Oferowała klientom wysokie oprocentowanie na poziomie nawet kilkunastu procent, co znacznie przewyższało oprocentowanie lokat. W 2012 roku okazało się, że firma nie ma pieniędzy i znika z rynku. Zamknięto  lokalne Amber Gold na klucz, a tysiące klientów nie odzyskało powierzonych firmie pieniędzy i odsetek od nich. Sprawa w końcu trafiła do sądu.  Od 21 marca przed gdańskim sądem trwa proces b. prezesa Amber Gold Marcina P. i jego żony Katarzyny P.

Ale oprócz sądu sprawą zajmą się też posłowie.

Aferę Amber Gold w sejmowej komisji spróbują wyjaśnić:
PiS: Małgorzata Wassermann (kandydatka na szefową komisji), Marek Suski, Stanisław Pięta, Jarosław Krajewski i Joanna Kopcińska.
PO:  Krzysztof Brejza
Nowoczesna.: Witold Zembaczyński.
Kukiz'15: Paweł Grabowski
PSL: Andżelika Możdzanowska

 

źródło: rmf24.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: