SuperBiz wiadomości Powstała baza "Bezpieczny PESEL". Nie dostaniesz niechcianego kredytu

Powstała baza "Bezpieczny PESEL". Nie dostaniesz niechcianego kredytu

09.03.2017, godz. 15:17
Pieniądze
foto: SHUTTERSTOCK

Osoby, które nie mają potrzeby zaciągania pożyczek i kredytów, a obawiają się, że ktoś może wyłudzić ich dane w tym celu, powinny zainteresować się bazą bezpiecznypesel.pl. To nowo powstała baza, którą wspierają największe firmy pożyczkowe działające w Polsce.

W środę 8 marca ruszył serwis Bezpiecznypesel.pl, który jest bazą osób zastrzegających, że nie chcą pożyczać pieniędzy od niebankowych instytucji finansowych - donosi serwis branżowy cashless.pl.

Zobacz również: Wszyscy frankowicze zostaną przesłuchani przez prokuraturę?

Projekt wspierać będą znane firmy pożyczkowe takie jak Vivus, Wonga czy Provident. Mają one sprawdzać czy ich klienci zapisali się w bazie. Jak wyjaśnia cashless.pl, jeśli ich tam nie ma, to sygnał, że proces oceny zdolności kredytowej klienta można kontynuować.

Co zrobić aby skorzystać z platformy? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie internetowej bezpiecznypesel.pl. Następnie musimy potwierdzić tożsamość przesyłając zdjęcie dowodu osobistego. Na koniec proces rejestracji weryfikuje pracownik spółki CRIF, która kontaktuje się z nami telefonicznie.

Sprawdź także: Te urządzenia cię szpiegują! Wielki wyciek danych na WikiLeaks

Podobną bazę planuje od dłuższego Biuro Informacji Kredytowej, w którym swoich klientów sprawdzają banki. Jednak nic poza zapowiedziami w tym kierunku, nic się nie zmienia.

 

Źródło: cashless.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: