SuperBiz wiadomości Powstała przychodnia PZU Zdrowie z umową z NFZ

Powstała przychodnia PZU Zdrowie z umową z NFZ

09.11.2016, godz. 15:23
Współpraca koncernów farmaceutycznych z lekarzami
Współpraca koncernów farmaceutycznych z lekarzami foto: SHUTTERSTOCK

PZU Zdrowie otwiera swoją przychodnię w centrum Katowic. Lecznica ma umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Do dyspozycji pacjentow są m.in. lekarz rodzinny, pielęgniarka środowiskowa, alergolog, gastrolog, neurolog, okulista, laryngolog dziecięcy, stomatolog.

W centrum Katowic powstała przychodnia PZU Zdrowie. - To pierwsza placówka, która jest w pełni zaprojektowana od samego początku przez PZU Zdrowie. To była pusta przestrzeń, którą my wymyśliliśmy - od gabinetu lekarskiego, przez punkty pobrań, modele recepcji, korytarze, oznakowanie, sposób wizualizacji, po to, żeby zobaczyć, jak nasze pomysły będą przyjęte zarówno przez pracowników, jak i pacjentów. To placówka testowa, modelowa. Na bazie zebranych przez najbliższych sześć miesięcy opinii będziemy ewentualnie modyfikowali nasz layout i później uruchamiamy cały plan remontów - powiedział na konferencji prasowej prezes spółki spółki Paweł Kacprzyk. Spółka ma już 30 własnych przychodni, współpracuje też z ok. 1700 innymi podmiotami.

Zobacz: Alma - kolejne zwolnienia grupowe

Co najważniejsze, przychodnia z szyldem „PZU Zdrowie” przyjmuje pacjentów w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, ale także świadczy usługi komercyjne i w ramach tzw. grupowego ubezpieczenia zdrowotnego. W sumie do dyspozycji pacjentów jest kilkanaście poradni specjalistycznych. Pacjentami zajmą się  m.in.: lekarz rodzinny, pielęgniarka środowiskowa, alergolog, gastrolog, neurolog, okulista, laryngolog dziecięcy, stomatolog.

Zobacz: Biały dom - stąd prezydent USA rządzi światem

- Sieć własna służy kilku celom. Po pierwsze: chcemy mieć realne doświadczenie w medycynie, a nie być tylko ubezpieczycielem, który kupuje usługi i płaci faktury. Po drugie posiadając placówki własne mamy realną możliwość patrzenia, co się w tej medycynie zmienia i jakie w związku z tym produkty ubezpieczeniowe powinny być wprowadzane na rynek – tłumaczył prezes Kacprzyk.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: