SuperBiz wiadomości Późne wakacje last minute

Późne wakacje last minute

04.09.2016, godz. 12:00
Wakacje na Sycylii
Wakacje na Sycylii foto: Archiwum prywatne

Choć rok szkolny się zaczął, to wciąż wielu dorosłych wakacyjny wyjazd ma przed sobą. Niektórzy celowo odkładają urlop na wrzesień, bo chcą skorzystać z tańszych ofert biur podróży i za pół ceny zobaczyć ciekawe miejsca. W tym roku cenowym hitem jest Bułgaria, Turcja i Włochy.

W tym roku zarówno w sezonie, jak i poza nim, prym wiedzie Bułgaria. Ze względu na ceny ten kierunek wybiera wiele osób. Na przykład tydzień w Słonecznym Brzegu z pakietem all inclusive to wydatek rzędu 900 zł od osoby. Jednak zanim zdecydujesz się na taką ofertę, dokładnie sprawdź, jak długi będzie to wyjazd i na ile osób jest pokój. Niska cena dotyczy zwykle pokoju wieloosobowowego (3-4) i zdarza się, że wypoczynek trwa jedynie... 3 dni.

Zobacz: Lokaty bardzo nisko oprocentowane

Na topie wciąż jest Grecja. Trzy dni w Grecji kosztują około 1 tys. zł, a cały tydzień o ok. 400 zł więcej. Tylko w tym przypadku trzeba zwracać szczególną uwagę na to, czy w cenie są posiłki. Niestety, często niższa cena dotyczy tylko przelotu i zakwaterowania w pokoju wieloosobowym. Posiłki trzeba kupować we własnym zakresie.

Tanie wrześniowe wakacje można spędzić również w Turcji. Na przykład  tydzień w ofercie all inclusive może kosztować jedynie ok. 900 zł. A w granicach 1600-1800 zł można wypoczywać tam nawet całe dwa tygodnie. W cenie są dwa posiłki, zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym i lot. Ale jak się dobrze rozejrzymy, to za takie pieniądze dostaniemy pakiet all inclusive.

Zobacz: Firmy przyznają się do wadliwych produktów

W tym roku wrzesień to dobry czas na tani wyjazd do Portugalii. Obniżki tego kierunku sięgają nawet ok. 40 proc., czyli za tygodniowy pobyt zamiast 3 tys. zapłacimy jedynie ok. 1,5 tys. zł. Tylko na spakowanie walizek mamy dosłownie dwa dni.

Biura podróży przygotowały też atrakcyjną ofertę lat minute dla miłośników wycieczek (do jednego miasta lub objazdówek). Na przykład za połowę ceny (ok. 1 tys. zł zamiast 2 tys. zł) można zwiedzić Włochy. Dużym (ok. 20 proc.) rabatem objęte są wycieczki do Francji i tydzień w Paryżu może kosztować niewiele ponad 1 tys. zł.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: