SuperBiz wiadomości Pożyczka w 15 minut? UOKiK: niemożliwe

Pożyczka w 15 minut? UOKiK: niemożliwe

02.02.2016, godz. 16:31
pensja, wypłata, portfel, pieniądze, gotówka
foto: EAST NEWS

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów: firma Vivus Finance zajmująca się udzielaniem pożyczek, wprowadzała konsumentów w błąd, publikując reklamy informujące, że klient otrzyma pieniądze w ciągu 15 minut.

Spółka Vivus Finance z Warszawy to instytucja pozabankowa zajmująca się udzielaniem pożyczek. W toku postępowania Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów dokonał analizy reklam przedsiębiorcy (m.in. telewizyjnych,  internetowych, ulotek), które były emitowane od 1 listopada 2014 r. do 15 grudnia 2014 r.

Zobacz: W Polsce nie ma kto pracować

Dyrektor delegatury UOKiK w Warszawie Dorota Grudzień-Barbachowska wyjaśnia, że reklamy nie zawierały ważnej informacji, że czas na udzielenie pożyczki jest liczony od momentu pozytywnego rozpatrzenia wniosku kredytowego. Dodaje, że brak rzetelnej informacji mógł wpływać na decyzje konsumentów. Dorota Grudzień-Barbachowska podkreśla, że informacje o kosztach pożyczki i czasie, w jakim zostanie udzielona, są najważniejszymi przesłankami, które decydują o tym, którą firmę konsument wybierze.

Za karę spółka została zobowiązana do opublikowania decyzji UOKiK na swojej stronie internetowej i w prasie.  Decyzja nie jest prawomocna. Przedsiębiorca może odwołać się do sądu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: