SuperBiz wiadomości Praca marzeń według Polaków. W jakich firmach chcieliby pracować?

Praca marzeń według Polaków. W jakich firmach chcieliby pracować?

01.05.2017, godz. 13:21
Ludzie, dla których całym życiem jest praca
foto: SHUTTERSTOCK

Praca marzeń według Polaków na twarz znanych i dużych firm na polskim rynku. Patrząc na wyniki badania Randstad Employer Brand Research najbardziej pożądani pracodawcy to: KGHM Polska Miedź, Volvo Polska i Polskie Linie Lotnicze LOT.

KGHM Polska Miedź pojawia się na czele rankingu już po raz czwarty w historii badania Randstad. - Respondenci najbardziej cenią dobrą sytuację finansową firmy, stabilność zatrudnienia, doceniają również fakt wdrażania przez firmę najnowszych technologii. Ocenę tę uzupełnia dobra reputacja przedsiębiorstwa - podaje serwis wnp.pl.

Zobacz również: Pracownicy rzucają papierami, a 80 proc. firm nie walczy, by ich zatrzymać

Na drugim miejscu znalazło się Volvo Polska. Na podium, podobnie jak przed rokiem, uplasowały się też Polskie Linie Lotnicze LOT. Na kolejnych miejscach w rankingu Randstad Award znalazły się: Volkswagen Motor Polska, Volkswagen Poznań, Polski Koncern Naftowy ORLEN, PGNiG, PGE Polska Grupa Energetyczna, Samsung Electronics Polska i ABB.

KGHM Polska Miedź - to firma postrzegana jako najbardziej atrakcyjna przez osoby z wyższym wykształceniem oraz badanych w wieku od 25 do 44 lat. Starsi respondenci jako idealne miejsce pracy wskazują Polski Koncern Naftowy ORLEN, młodsi – Zakłady Tłuszczowe Kruszwica.

Wśród mężczyzn na najwyższych miejscach rankingu dominuje branża motoryzacyjna, chociaż na szczycie znalazły się dwie firmy z sektora surowców i paliw: PGNiG oraz KGHM Polska Miedź. Kobiety najlepiej postrzegają pracę w firmie farmaceutycznej GlaxoSmithKline Pharmaceuticals.

Czytaj także: Oferty pracy. W tych branżach szukają rąk do pracy

Respondenci nie tylko wskazywali najbardziej atrakcyjne miejsca pracy w Polsce, ale także czynniki, które są największymi zaletami pracodawców. W tym roku wzięło w nim udział ponad 6,5 tysiąca polskich studentów, pracowników i osób niezatrudnionych w wieku od 18 do 65 lat.

 

Źródło: wnp.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: