SuperBiz wiadomości Pracownica banku ze swoim partnerem ukradli ponad pół miliona złotych

Pracownica banku ze swoim partnerem ukradli ponad pół miliona złotych

15.02.2017, godz. 16:13
Pieniądze
foto: SHUTTERSTOCK

30-letnia pracownica banku wraz ze swoim 29-letnim partnerem ukradli ponad pół miliona złotych. Wyczyścili konta klinetom banku. Jak do tego doszło?

Kobieta pracująca w banku w Gostyninie (woj. wielkopolskie) wykorzystała swoje stanowisko pracy i przekazała mężczyźnie wszystkie niezbędne dane służące do wyczyszczenia kont klientów. Para kradła pieniądze z kont klientów banku i przelewała je na konta tzw. słupów.  Wspólnicy dysponowali kartami, za pomocą których dokonywali wypłat z bankomatów Do kradzieży dochodziło stopniowo podczas transakcji wykonywanych za pomocą bankowości elektronicznej. Na początku lutego jeden z klientów banku zgłosił policji, że z jego konta zniknęło ponad 260 tys. złotych. Kilka dni później kolejna osoba zgłosiła podobną kradzież – tym razem z konta wyparowało 300 tys. złotych.

Zobacz: Sklep z wojskowym asortymentem

Teraz kobieta i mężczyzna trafili do aresztu. Udało się odzyskać 465 tys. złotych. 205 tys. zł znaleziono w  mieszkaniu brata 29-latka, a 260 tys. zł w mieszkaniu złodzieja. Teraz parze grozi kara nawet 10 lat więzienia, a bratu 5 lat więzienia.

Źródło: tvn24.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: