SuperBiz wiadomości Pracownicy będą chipowani?

Pracownicy będą chipowani?

07.04.2017, godz. 15:20
Po Brexicie roboty pójdą do pracy zamiast imigrantów?
Po Brexicie roboty pójdą do pracy zamiast imigrantów? foto: SHUTTERSTOCK

Nowe technologie wkraczają na rynek pracy wielkimi krokami. Zjawiska robotyzacji i automatyzacji w firmach stają się faktem, a wizjonerzy naszych czasów grzmią o widmie zastąpienia ludzi przez roboty. Okazuje się, że to może być prawda szybciej niż się spodziewamy, a pierwsze świadectwa elektroniki ingerują już nawet w ludzkie ciało. Pracownicy niektórych firm są już bowiem chipowani i wcale im to nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie – uważają, że to spore ułatwienie.

Chipowanie pracowników ma być ułatwieniem w codziennej pracy. Jak? Ten, który będzie posiadał elektroniczny znacznik na swoim ciele nie będzie potrzebował karty wejściowej do biura, automatycznie zaloguje się do swojego komputera, zapłaci za obiad w pracowniczej stołówce czy użyje sprzętów biurowych.

Zobacz także: Roboty zabiorą nam pracę? Nie każdą


Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak. Co więcej, technologia poszła o tyle naprzód, że w zagranicznych firmach pracownicy nie potrzebują wyciągać wizytówek podczas spotkania, ponieważ chip umieszczony w dłoni łączy dane ze smartfonem i je kopiuje.
Umieszczaniem chipów zajmuje się zwykły tatuażysta. Takie rozwiązanie zachwala m.in. wspólnik w firmie Epicenter w Szwecji czy szef w Newfusion w Belgii.

Sprawdź również: Roboty już nas zastępują!


Pytaniem pozostaje czy taki zabieg jest bezpieczny – nie tylko jeśli chodzi o posiadanie mikro chipa w ciele, ale także pod względem bezpieczeństwa przechowywania i przekazywania danych. W obliczu rosnącej skali cyberataktów wciąż wzbudza to duże wątpliwości.

 

Źródło: /innpoland.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: