SuperBiz wiadomości Pracownicy KRUS-u dostaną podwyżki

Pracownicy KRUS-u dostaną podwyżki

12.05.2016, godz. 18:30
KRUS
KRUS foto: REPORTER

Od ponad 1300 zł do blisko 530 zł – takie podwyżki wynagrodzeń zasadniczych dostaną pracownicy KRUS w całym kraju. Rząd zdecydował również o podniesieniu pensji dyrektorom Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej i dyrektorom urzędów morskich – o ponad 1400 zł.

Wysokość podwyżek uzależniona będzie od stanowiska. Najwięcej dostaną osoby na stanowiskach kierowniczych – ich wynagrodzenia zasadnicze wzrosną maksymalnie o 1 309 zł. Wysokość podwyżki dla stanowisk urzędniczych została określona na poziomie 1 009,38 zł (maksymalnie). Maksymalna wysokość podwyżki, na jaką mogą liczyć osoby zatrudnione na stanowiskach pomocniczych i stanowiskach obsługi to 526,50 zł.

Pieniądze na podwyżki dla pracowników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zostały zagwarantowane w ustawie budżetowej na 2016 r. Możliwość przyznawania podwyżek przewidziano dla pracowników, którzy od kilku lat otrzymują wynagrodzenie zasadnicze w niezmienionej wysokości.

Czytaj również: Pracownicy ZUS otrzymają podwyżki. Do podziału jest 121 mln zł

W rozporządzeniu, na mocy którego pracownicy KRUS dostaną podwyżki (dokument został przyjęty przez Radę Ministrów 10 maja br.) zapisano także podwyższenie wynagrodzeń zasadniczych dyrektorom Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej i dyrektorom urzędów morskich – z obecnych 7 150 zł do maksymalnie 8 580 zł.

W uzasadnieniu do rozporządzenia czytamy, że planując podwyżki kierowano się m.in. wzrostem przeciętnych miesięcznych wynagrodzeń w gospodarce. Podwyżka uwzględnia także przyszły wzrost przeciętnych wynagrodzeń, tak, by "nie było konieczności dokonywania nowelizacji rozporządzenia w okresie co najmniej 2 lat".

MK  

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: