SuperBiz wiadomości Pracownicy sklepów walczą o mniej pracy w Wigilię

Pracownicy sklepów walczą o mniej pracy w Wigilię

17.12.2015, godz. 13:35
Wigilia w supermarketach
foto: SHUTTERSTOCK

-  W Wigilię pracownicy sklepów i galerii handlowych muszą pracować do wieczora i nie mają możliwości przygotować świątecznej wieczerzy swoim bliskim – grzmi NSZZ „Solidarność” pracowników handlu i apeluje do prezesów wielkich sieci o skrócenie czasu pracy 24 grudnia.

Krajowa Sekcja Handlu NSZZ „Solidarność” od wielu lat w okresie przedświątecznym prowadzi kampanie „Nie przehandluj pierwszej gwiazdki”, której celem jest skłonienie pracodawców z branży handlowej do skrócenia godzin pracy w Wigilię. Akcja przynosi zamierzone efekty. W tym roku w Wigilię niemal wszystkie dyskonty, a także super- i hipermarkety będą otwarte maksymalnie do 14.00. Jednak wciąż jeszcze są sieci i mniejsze sklepy, w których za ladą lub przy kasie trzeba stać znacznie dłużej.


A warto zaznaczyć, że po zamknięciu sklepu pracownik zostaje w nim przynajmniej przez godzinę, bo musi jeszcze m.in. posprzątać, uzupełnić towar, rozliczyć się. To oznacza, że 24 grudnia wyjdzie z pracy około godz. 17, a nawet 18 i będzie w domu dopiero przed godz. 19. Zanim przygotuje wieczerzę, to do wigilijnej kolacji zasiądzie około godz. 21.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: