SuperBiz wiadomości Pracownicy Tesco wyjdą w czwartek pod sklepy. Żądają większych podwyżek

Pracownicy Tesco wyjdą w czwartek pod sklepy. Żądają większych podwyżek

23.05.2017, godz. 12:31
Udziałowcy Tesco idą do sądu
foto: SHUTTERSTOCK

Pracownicy Tesco będą w najbliższy czwartek protestować pod sklepami sieci w Katowicach i Opolu. A to dopiero początek. Na czerwiec zaplanowano strajki w kolejnych miastach. To efekt śmiesznie niskich podwyżek, które zaproponował załodze zarząd firmy – podała wyborcza.pl.

Ile zarabiają pracownicy Tesco?
"Po ubiegłorocznej podwyżce, najniższe miesięczne wynagrodzenie w strukturach Tesco wynosi 2295 zł brutto na pełny etat dla osób z co najmniej 12-miesięcznym stażem pracy. W naszej firmie zatrudniamy ponad 26 tys. pracowników na podstawie umów o pracę" – napisano w komunikacie Tesco, cytowanym przez "Wyborczą".

Sprawdź także: Pracownicy Tesco chcą podwyżek i szykują się do strajku

Zdaniem związkowców to zdecydowanie za mało. Chcą by każdy pracownik najniższego szczebla dostał co najmniej 200 zł brutto podwyżki i 150 zł brutto premii. Tymczasem, jak informuje wyborcza.pl, zarząd sieci zaproponował, że poniesie wynagrodzenia jedynie o 50 zł brutto. Taka propozycja oburzyła pracowników.
Będą walczyć o wyższe pensje, rozdając w ramach protestu ulotki, uświadamiające o tym, że dobrze wynagradzany pracownik jest bardziej efektywny, co wpływa w rezultacie na jakość robienia zakupów przez klientów.

Czytaj też: Podwyżki w supermarketach

Organizatorem strajku jest WZZ Sierpień '80. W akcję włączyły się także organizacje NSZZ Solidarność '80, OPZZ Konfederacja Pracy i Związek Zawodowy Pracowników Handlu. Po Katowicach i Opolu, protesty zaplanowano także w Lublinie, Radomiu, Gdyni, Katowicach i innych dużych miastach. Kolejny strajk odbędzie się już w czerwcu.

Źródło: wyborcza.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: