SuperBiz wiadomości Pracownicy żądają dobrej opieki zdrowotnej [WIDEO]

Pracownicy żądają dobrej opieki zdrowotnej [WIDEO]

29.05.2015, godz. 13:43
lekarz, nfz, gabinet, wizyta u lekarza, doktor, pacjent
foto: EAST NEWS

Dwie trzecie polskich pracowników uważa, że ich wydajność zawodowa wzrosłaby, gdyby ich aktualny stan zdrowia był lepszy. Pracownicy liczą na wsparcie w tym zakresie ze strony pracodawców.

Najwięcej polskich pracowników oczekuje pomocy w zakresie zdrowia psychicznego i skutków stresu czy depresji (45 proc.) oraz profilaktyki chorób układu krążenia (39 proc.). Takie dane płyną z raportu „Zdrowie w miejscu pracy – diagnoza i oczekiwane zmiany". Pracownicy polskich firm oczekują od prezesów bogatej oferty atrakcyjnych programów zdrowotnych. Niestety, pracodawcy rzadko odpowiadają na to zapotrzebowanie.

 – Polska miała najgorszy wynik wśród badanych państw w zakresie faktycznej realizacji takich programów, a stres w miejscu pracy jestem tematem numer jeden. W Polsce wyraźnie zarysowana była także kwestia dostępu do opieki medycznej, rehabilitacji i usług stomatologicznych – mówi agencji Informacyjnej Newseria dr Grzegorz Juszczyk, dyrektor Biura Edukacji Zdrowotnej, Grupa LUX MED.


Pracodawcy są odmiennego zdania od pracowników i powszechnie deklarują zaangażowanie w programy zdrowotne dla zatrudnionych. Aż 76 proc. przedsiębiorców z Polski twierdzi, że prowadzi co najmniej jedno działanie w tym zakresie. Najbardziej popularnymi dziedzinami są programy opieki zdrowotnej (19 proc.), szczepienia (17 proc.) czy zniżki do klubów sportowych (18 proc.).

Źródło: NEWSERIA
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: