SuperBiz wiadomości Pracownicy ZUS otrzymają podwyżki. Do podziału jest 121 mln zł

Pracownicy ZUS otrzymają podwyżki. Do podziału jest 121 mln zł

12.04.2016, godz. 16:52
banknoty
foto: FOTO SE

Prezes ZUS zawarł porozumienie ze związkami zawodowymi ws. podwyżek płac dla pracowników Zakładu. W tegorocznym budżecie ZUS zarezerwowano 121 mln zł na ten cel.

Jak informuje Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy ZUS, dodatkowe pieniądze na podwyżki mają związek z odmrożeniem płac w sferze budżetowej. Zakład zobligowany był do przeprowadzenia negocjacji ze związkami zawodowymi ws. zasad podziału tej kwoty.

Po negocjacjach podpisano porozumienie, na mocy którego pracownicy otrzymają 100 zł podwyżki miesięcznego wynagrodzenia i dodatkowe 50 zł w formie uznaniowej w zależności od decyzji dyrektora.

Czytaj również: Szefowa ZUS: obniżenie wieku emerytalnego oznacza niższe świadczenia

Szefowa Związku Zawodowego Pracowników ZUS Beata Wójcik powiedziała PAP, że wszystkie związki podpisały porozumienie. Wyjaśniła, że kwota 50 zł na osobę będzie podwyżką uznaniową w gestii szefów komórek ZUS, ale przyznawana w porozumieniu ze związkami.

W niedawnym wywiadzie dla PAP nowa prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska zapowiadała poprawę zarobków w ZUS i zmiany w polityce kadrowo-płacowej. Podkreślała, że ok. 20 proc. pracowników zarabia do 2 tys. zł, a ok. 70 proc. ma niecałą przeciętną krajową i że zamierza to zmienić.

W ZUS pracuje ponad 45 tys. osób.

Źrodło: PAP, bankier.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: