SuperBiz wiadomości Pracownik ZUS-u zwolniony za napis na murze. Chciał wstawić się za pacjentką

Pracownik ZUS-u zwolniony za napis na murze. Chciał wstawić się za pacjentką

01.09.2015, godz. 14:47
ZUS, Zakład Ubezpieczeń Społecznych
ZUS foto: Super Express

O sprawie pani Ewy, której ZUS-owski lekarz orzecznik odmówił prawa do renty, pisaliśmy pod koniec lipca. Kobieta wskutek choroby nowotworowej straciła nogę, ale usłyszała, że ma zdrowe ręce, więc nadaje się do pracy. W obronie pani Ewy stanął jeden z pracowników ZUS-u. Wybrał jednak na tyle kontrowersyjną metodę walki z systemem, że zwolniono go z pracy i usłyszał zarzuty.

Co zrobił mężczyzna? Na ścianie słupskiego budynku ZUS-u napisał sprejem „Lekarze ZUS, jesteście moralnymi trupami”. Sam był wtedy pracownikiem Zakładu w Bydgoszczy, do Słupska udał się, bo właśnie pod ten oddział podlega pani Ewa.

Więcej o znieczulicy w ZUS-ie czytaj tutaj >>>

38-letni sprawca zamieszania napisał, co myśli o instytucji, w której pracuje, na trzech ścianach budynku, pod osłoną nocy. Teraz za ten wybryk nie tylko odpowie przed sądem (za umieszczanie napisu w miejscu do tego nieprzeznaczonym za co grozi grzywna lub nawet ograniczenie wolności), ale też został zwolniony z pracy. Bydgoski ZUS wyjaśnia, że stracił zaufanie do swego pracownika i o innej decyzji mowy być nie mogło.

Źródła: wyborcza.pl, gazeta.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: