SuperBiz wiadomości Prawie 2,4 mln zł publicznych pieniędzy dla fundacji Elbanowskich

Prawie 2,4 mln zł publicznych pieniędzy dla fundacji Elbanowskich

30.11.2016, godz. 15:12
Elbanowscy
Fundacja Elbanowskich foto: EAST NEWS

Fundacja Rzecznik Praw Rodziców Tomasza i Karoliny Elbanowskich oraz MEN dostaną prawie 2,4 mln zł na realizację projektu, którego celem jest konsultowanie zmian w sysemie edukacji.

Oficjalna nazwa projektu brzmi: "Zmiany w systemie edukacji w Polsce odpowiedzią na oczekiwania społeczne i zmiany gospodarcze”. Porozumienie ws. jego finansowania zostało zawarte 17 listopada. Budżet projektu opiewa na niema 2,4 mln zł. Jego realizacja ma trwać do końca października 2018 r.

Za te pieniądze MEN i fundacja Elbanowskich mają wspólnie konsultować zmiany w systemie edukacji. Pieniądze, które otrzymają pochodzą z unijnego programu „Wiedza Edukacja Rozwój”, ich dysponentem jest Kancelaria Premiera.

O współpracy MEN i fundacji Elbanowskich (znanej głównie z akcji „Ratuj maluchy”, której celem było zablokowanie obniżenia wieku szkolnego) głośno zrobiło się kilka miesięcy temu. W maju fundacja została partnerem społecznym MEN – wygrała specjalny konkurs. Na tej podstawie MEN i fundacja mogły ubiegać się o dofinansowanie przyznawane przez Kancelarię Premiera.

Sprawa była kontrowersyjna, ponieważ konkurs, który wygrali Elbanowscy ogłaszany był dwukrotnie. Pierwszy raz wygrała w nim Fundacja Forum Inicjatyw Oświatowych, konkurs jednak unieważniono i ogłoszono go jeszcze raz. Tym razem zwycięzcą okazała się fundacja Elbanowskich.

MK

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: