SuperBiz wiadomości Premier odpowiada na list 9-latki ws. 500 zł na dziecko [ZOBACZ LIST]

Premier odpowiada na list 9-latki ws. 500 zł na dziecko [ZOBACZ LIST]

20.01.2016, godz. 15:48
ODPOWIEDŹ PREMIER SZYDŁO.
foto: Facebook

- Dzisiaj przygotowałam odpowiedź, którą właśnie wysyłam do Ciebie - zwróciła się do 9-letniej Julii premier Beata Szydło. Przed kilkoma dniami dziewczynka z Mikołowa w odręcznie napisanym liście do szefowej rządu, napisała o swoich obawach w związku z projektem "500+". Premier zaprosiła też 9-latkę do Warszawy na spotkanie.

- Od 9-letniej Julii z Mikołowa otrzymałam list w którym pisze ona o swoich uwagach dotyczących rządowego programu "500+". Bardzo Ci dziękuję Julio za Twoje uwagi i za list, który do mnie wysłałaś - mówi premier Beata Szydło w materiale wideo zamieszczonym na Facebooku.

Zobacz również: Dziecko w liście do premier Szydło krytykuje projekt 500 zł [ZOBACZ LIST]

- To bardzo ważny głos w debacie na temat rządowego programu "Rodzina 500+". Zapewniam Cię, że bierzemy go pod uwagę. (...) Zgadzam się z Tobą, że bez pierwszego dziecka nie byłoby drugiego - czytamy w liście Szydło do 9-latki.

- 500 zł miesięcznie ma być wsparciem dla całej Waszej rodziny. To są pieniądze również dla Ciebie - zapewnia prezes KPRM. Przy okazji premier Szydło zaprosiła dziewczynkę na spotkanie do Warszawy. W przypadku gdyby było to niemożliwe, szefowa rządu osobiście odwiedzi rodzinę ze Śląska.

Przypomnijmy, że we wtorek Rzecznik Praw Obywatelskich opublikował list dziewczynki, który adresowany był do premier Szydło. 9-letnia Julia pisała w nim, że według niej niesprawiedliwe jest to, że jej młodsza siostra otrzyma pieniądze z programu "500 zł na dziecko", a ona już nie.

- Dlaczego pierwsze dziecko nie dostanie pięciuset złotych? Pierwsze dziecko też powinno mieć do tego prawo. Bez pierwszego dziecka nie byłoby drugiego - napisała dziewczynka.

Poniżej publikujemy treść listu Beaty Szydło do Julii z Mikołowa.


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: