SuperBiz wiadomości Beata Szydło przyznała premie ministrom za ciężką pracę. Po 7,5 tys. złotych

Beata Szydło przyznała premie ministrom za ciężką pracę. Po 7,5 tys. złotych

02.03.2017, godz. 19:55
Beata Szydło
foto: EAST NEWS

Politycy Prawa i Sprawiedliwości już co najmniej dwukrotnie w ciągu 1,5 roku rządów próbowali przyznać sobie podwyżki. W końcu się udało! W piśmie do marszałka Sejmu, szef KPRM Beata Kempa informuje, że premier rządu przyznała każdemu z ministrów premię po 7,5 tys. zł! Niektórzy z nich zostali dodatkowo wyróżnieni przez Beatę Szydło i otrzymali dwa razy tyle.

- (...) z końcem 2016 roku 2016 roku Prezes Rady Ministrów pani Beata Szydło, podsumowując rok pracy rządu oraz zaangażowanie ministrów w realizację priorytetowych zadań rządu, podjęła decyzję o przyznaniu nagród rocznych i kwartalnych wszystkim członkom Rady Ministrów - wyjaśnia Beata Kempa w piśmie do marszałka Sejmu.

Zobacz koniecznie: Rząd Szydło przekaże 1,5 mln zł dla Syrii. A na nową limuzynę BOR-u 2 mln zł

Każdy z 21 ministrów w rządzie otrzymał po 7,5 tys. złotych. Czy premier Szydło doceniła także wiceministrów, których jest prawie stu? Tego w piśmie nie wyjaśniono. Czekamy na odpowiedź Kancelarii Prezesa rady Ministrów, którą o to również zapytaliśmy. Wówczas suma premii zbliżyłaby się do miliona złotych!

Czytaj również: 13 zł za godzinę. Co zrobić, jeśli pracodawca omija przepisy o stawce minimalnej?

Troje członków rządu zasłużyło na specjalne wyróżnienie szefowej rządu. Mowa o minister edukacji Annie Zalewskiej, która zdaniem premier wzorowo przeprowadza reformę szkolnictwa. Pochwały spłynęły także na ministra Henryka Kowalczyka, który nadzorował likwidowane Ministerstwo Skarbu Państwa oraz na minister Elżbietę Witek za "szczególny wkład pracy w prowadzenie Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów".

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: