SuperBiz wiadomości Prezenty dla pracownika

Prezenty dla pracownika

22.12.2015, godz. 12:43
mężczyzna, święta, prezenty
foto: EAST NEWS

Wiele firm i instytucji wręcza pracownikom gwiazdkowe prezenty lub bony zakupowe. Wartość upominków zwykle oscyluje w granicach 100-200 zł, a bony do konkretnych sklepów lub specjalna premia świąteczna mogą przekraczać nawet wartość 500 zł.

Jak wynika z badania "Potencjał rynku świadczeń pozapłacowych", przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Sodexo Benefits and Rewards Services, najwięcej pracowników chciałoby otrzymywać od pracodawcy świąteczne  bony lub kupony (63 proc. badanych). Drugie na miejscu pracowniczych gwiazdkowych pragnień są karty przedpłacone (41 proc.), dodatkowe dni wolne zajęły trzecie miejsce (21 proc.). Dopiero czwarte są paczki świąteczne (20 proc.), piąte - dofinansowanie do sportu i rekreacji (16 proc.), szóste - prezenty dla dzieci. Najmniejszym  zainteresowaniem pracowników cieszy się dofinansowanie kultury – takim prezentem zainteresowany jest raptem co dziesiąty zatrudniony.

Niezależnie od motywów, z roku na rok kwoty przeznaczane w firmach na świadczenia okolicznościowe dla pracowników rosną. Jeszcze trzy lata temu "na głowę" przypadało 710 złotych rocznie, podczas gdy w 2014 roku było to już 787 złotych.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: