SuperBiz wiadomości Prezenty komunijne. Ile trzeba na nie wydać?

Prezenty komunijne. Ile trzeba na nie wydać?

28.04.2016, godz. 13:14
Komunijne prezenty
foto: SE/EAST NEWS

Coraz więcej wydajemy na prezenty z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Najbliższa rodzina dziecka na ten cel przeznacza od 500 nawet do 2 tys. zł.

Prezenty komunijne – tego teraz szuka wielu klientów sklepów z elektroniką, sprzętem sportowym, biżuterią i markową odzieżą. Jak informuje "Rzeczpospolita” z badań serwisu Ceneo.pl wynika, że 38 proc. ankietowanych uważa kwotę do 500 zł za odpowiednią na tego typu okazję. Niemal 35 proc. twierdzi, że na prezent dla dziecka wydać trzeba nawet 1 tys. zł.  Co dziesiąty pytany uważa, że bliscy powinni przeznaczyć na prezent dla dziecka nawet 2 tys. zł.

Zobacz: Paweł Borys, kim jest prezes Polskiego Funduszu Rozwoju

Jakich prezentów mogą spodziewać się dzieci w tym roku? Hitem są drony. Takie latające urządzenie można kupić już za 300 -500 zł. Modnym prezentem z wyższej cenowej półki jest elektryczna deskorolka, czyli tzw. YESdzik za ok. 2 tys. zł.

Ale według Ceneo.pl wciąż prezentem komunijnym numer jeden jest rower. Kolejne to: gotówka, biżuteria, zegarek, laptop, rolki, aparat fotograficzny, tablet, smartfon, książka.


Źródło: „Rzeczpospolita”

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: