SuperBiz wiadomości Prezes mBanku przeciwny pomocy dla wszystkich frankowiczów

Prezes mBanku przeciwny pomocy dla wszystkich frankowiczów

31.07.2015, godz. 15:39
FRANK DOLAR EURO KURS PIENIADZE KREDYT
foto: SHUTTERSTOCK

- Jestem przeciwnikiem udzielania [pomocy – red.] w stosunku do wszystkich posiadaczy kredytów frankowych – mówi prezes mBanku Cezary Stypułkowski w rozmowie z serwisem Bankier.pl, dodając, że sprzeciwia się szczególnie „propozycjom polegającym na konwersji zadłużenia”.

Według Stypułkowskiego odpowiednie wsparcie już teraz jest udzielane przez banki tym klientom, którzy potrzebują pomocy. Jako przykład podaje funkcjonowanie tzw. sześciopaku czyli pakietu pomocowego Związku Banków Polskich. Pakiet składa się z sześciu punktów, m.in. daje klientowi możliwość złożenia wniosku o wydłużenie okresu spłaty lub okresowe zawieszenie spłaty raty kredytowej, tak, aby jej poziom nie był wyższy lub był niewiele wyższy niż przed uwolnieniem kursu franka. O wdrożeniu całego pakietu podjęło decyzję kilkanaście banków.

Tymczasem na początku lipca swój pakiet pomocy dla frankowiczów przygotowała Platforma Obywatelska. Według jego założeń na pomoc nie będą mogli liczyć wszyscy posiadacze kredytów walutowych, a tylko ci będący w jasno określonej, bardzo trudnej sytuacji.

CZYTAJ WIĘCEJ: Masz kredyt we frankach? Zobacz, czy obejmie cię pomoc PO

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: