SuperBiz wiadomości Prezes PKP nie chce dać gruntów pod Mieszkanie+, to idzie do dymisji

Prezes PKP nie chce dać gruntów pod Mieszkanie+, to idzie do dymisji

14.09.2016, godz. 13:06
Mirosław Pawłowski
foto: Materiały prasowe

Po niedzielnym posiedzeniu Rady Politycznej PiS spekulowało się o dymisji ministra Skarbu Państwa Dawida Jackiewicza. Jak donosi RMF FM, obecnie na celowniku znalazł się prezes PKP S.A. Mirosław Pawłowski, który ma być hamulcowym w przykazywaniu gruntów kolejowych pod zabudowę lokali w ramach programu Mieszkanie+.

Dziennikarze RMF FM donoszą, że PKP zachowuje się tak, "jakby robiło w tej sprawie włoski strajk". - Wszystkie procedury są opóźniane, tak, jakby komuś zależało na tym, aby projekt nie wypalił - czytamy na rmf24.pl. Przypomnijmy, że rząd szuka lokalizacji pod przyszłe zabudowy mieszkań. Program "Mieszkanie+" ma być drugim flagowym projektem PiS po "Rodzina 500+".

Zobacz też: MON: Agencja Mienia Wojskowego będzie zatrudniać bez konkursów

Z tego powodu z posadą prezesa kolejowej spółki ma się pożegnać Mirosław Pawłowski, który podlega ministrowi infrastruktury, Andrzejowi Adamczykowi.

W niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński wezwał do oczyszczenia partii z ludzi, którzy blokują "dobrą zmianę". Były premier krytykował politykę kadrową w spółkach skarbu państwa, które nadzoruje minister Jackiewicz.

 

Źródło: RMF FM

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: