SuperBiz wiadomości Prezes Sądu Apelacyjnego w Warszawie ma pierścionek za 20 tys. zł! [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

Prezes Sądu Apelacyjnego w Warszawie ma pierścionek za 20 tys. zł! [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

04.07.2017, godz. 14:43
Sąd młotek sędzia
foto: SHUTTERSTOCK

Sędzia Beata Waś kieruje warszawskim Sądem Apelacyjnym. Zgodnie z nowymi przepisami, podobnie jak inni polscy sędziowie, zobowiązana była do opublikowania swojego oświadczenia majątkowego. Okazuje się, że sędzia Waś ma pierścionek wart więcej niż niejedno używane auto w niezłym stanie!

Waś wykazała w swoim oświadczeniu majątkowym, że jest posiadaczką pierścionka o wartości 20 tys. zł! Za takie pieniądze można kupić używany samochód w naprawdę dobrym stanie! Sama Was jeździ toyotą corollą z 2014 r. Wiadomo, że auto jest warte ponad 10 tys. zł, ale jego ceny Waś nie precyzuje (konstrukcja oświadczenia jej do tego nie zobowiązuje).

ZOBACZ TEŻ: Sędzia Pszczółkowski jest współwłaścicielem drogi! [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

Jeśli chodzi o nieruchomości, które posiada szefowa warszawskiego Sądu Apelacyjnego, prezentują się one zupełnie okazale. Wraz z mężem Waś ma dom o powierzchni 220 m kw., sama zaś posiada pół 56-metrowego mieszkania. Do tego, z mężem, ma niezabudowaną działkę o powierzchni 1 tys. m kw. oraz dużą działkę letniskową (7,8 tys. m kw.), na której stoi domek.

ZOBACZ TEŻ: Szefowa TK ma basen wart 50 tys. zł! [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

Małżeństwo zgromadziło również 40 tys. zł oszczędności, mają też 4 tys. dolarów. Prezes warszawskiego Sądu Apelacyjnego ma jednak pokaźne długi. Mowa tu o kredycie hipotecznym wartym 290 tys. zł (do spłaty pozostało jeszcze 159 tys. przy racie wynoszącej 950 zł). Do tego dochodzi jeszcze kredyt konsumpcyjny na 40 tys. zł (do spłaty pozostało 21,4 tys. zł przy racie 350 zł).

Źródło: krs.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: