SuperBiz wiadomości Prezesi państwowych spółek stawiają na modlitwę i pielgrzymki... do browarów

Prezesi państwowych spółek stawiają na modlitwę i pielgrzymki... do browarów

09.02.2017, godz. 17:12
Prezesi państwowych spółek stawiają na modlitwę
foto: SHUTTERSTOCK

Od 1985 r. przedstawiciele branży energetycznej biorą udział w pielgrzymkach na Jasną Górę. Swoją reprezentację mają również spółki z udziałem skarbu państwa. Jednak uczestnictwo w życiu religijnym ma swoją cenę. Udział w pielgrzymce, która przewiduje zwiedzanie browarów i degustację piwa, to koszt 635 – 689 złotych.

Money.pl podaje przykład XXXI Pielgrzymki Energetyków na Jasną Górę, gdzie jedną z atrakcji przygotowanych dla pielgrzymów jest zwiedzanie browarów w Tychach. Program wycieczki przewiduje wizytę w Tyskich Browarach Książęcych, gdzie wśród atrakcji znajdują się: „Browarium, seans w kinie 3D, linia rozlewnicza, na zakończenie degustacja piwa i drobny upominek dla każdego zwiedzającego". Z kolei czas spędzony w Zabrzu wiernym ma urozmaicić „wieczorna biesiada integracyjna". Z ramowym programem pielgrzymki można zapoznać się pod adresem solidarnosc.gorzow.enea.pl.

Niedawno szerokim echem w mediach odbiła się uroczystość zorganizowana przez spółkę Energa z okazji zawierzenia firmy Opatrzności Matki Bożej. W wydarzeniach wziął udział zarząd. Money.pl napisało, że kościół oświetlono w firmowych barwach, a banery reklamowe z logotypem grupy umieszczono w sąsiedztwie wizerunków świętych. Swoje poparcie dla zarządu Energi w liście otwartym wyraził zarząd Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

- Każda próba wykluczenia osób wierzących z życia publicznego powinna zostać napiętnowana. Jako narodowe podmioty, jesteśmy odpowiedzialni w sferze wspierania każdego kto chce i buduje wspólnotę chrześcijańską. Zarząd PWPW S.A. w pełni solidaryzuje się z Zarządem Energa S.A. wyrażając niniejszym listem pełne wsparcie dla Państwa walki o prawo do wyznawania i manifestowania w sferze publicznej wiary chrześcijańskiej – można przeczytać w liście.

Oprac. na podst. solidarnosc.gorzow.enea.pl, money.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: