SuperBiz wiadomości Prezydent Duda chce wyższej kwoty wolnej od podatku

Prezydent Duda chce wyższej kwoty wolnej od podatku

27.11.2016, godz. 16:55
Andrzej Duda
Andrzej Duda foto: EAST NEWS

Wygląda na to, że prezydent Andrzej Duda nie jest usatysfakcjonowany propozycjami dotyczącymi kwoty wolnej od podatku, które zaproponował wicepremier Mateusz Morawiecki. Prezydent liczy na to, że w najbliższych latach kwota wolna będzie wyższa i będzie dotyczyła większej części społeczeństwa.

- Prezydent liczy na to, że w najbliższych latach kwota wolna zostanie podwyższona i obejmie jak największą część społeczeństwa - powiedział w niedzielę szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski w tvn24.
Przed wyborami preyzdenckimi Andrzej Duda, jeszcze wtedy kandydat na prezydenta, obiecywał podniesienie kwoty wolnej do 8 tys. zł. Marek Magierowski mówił o tym, że prezydent podczas rzeszowskiego Kongresu560 rozmawiał z wicepremierem Morawieckim na temat kwoty wolnej i o tym, jak jego zdaniem, powinny wyglądać rozwiązania tego problemu.
Rzecznik prasowy Kancelarii Prezydenta apelował, by na rozwiązania gospodarcze, w tym 500 plus, jednolity podatek i kwotę wolną od podatku, patrzeć kompleksowo, a prezydenta Andrzeja Dudę rozliczać z obietnic po zakończeniu pięcioletniej kadencji.

Źródła: tvn, money.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: