SuperBiz wiadomości Prezydent Duda o terminie szybszego przejścia na emeryturę

Prezydent Duda o terminie szybszego przejścia na emeryturę

06.11.2016, godz. 10:58
Andrzej Duda
foto: Andrzej Lange/Super Express

Dobiegają końca prace nad projektem emerytalnym przygotowywanym przez prezydenta. Czyżby już od 1 października 2017 r. obowiązywał wiek emerytalny: 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn? Prezydent Andrzej Duda uważa, że to „absolutnie możliwe".

W odpowiedzi na pytanie, czy oczekuje od rządu, że od 1 października 2017 wejdzie w życie przepis o obniżeniu wieku emerytalnego prezydent odparł: - Z mojej rozmowy z panią prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynika, że to jest absolutnie możliwe ze strony ZUS. Czekam obecnie na to, aż parlament wywiąże się ze swojego zobowiązania i ustawa zostanie uchwalona. Zaznaczył też, że jeśli ktoś dalej będzie chciał pracować, będzie miał do tego prawo.

Co z kwotą wolną?
Andrzej Duda odniósł się też do kwestii kwoty wolnej od podatku. Jego zdaniem nie została ona odłożona, a jedynie wpisana w szerszy projekt reformy podatkowej PiS. - Będę się tym pracom przyglądał. W moim osobistym przekonaniu kwestie prorodzinne powinny również być realizowane w systemie podatkowym. Dlatego będę chciał na ten temat z ministrami dyskutować w momencie, kiedy już konkretne propozycje się pojawią – dodał w prezydent Duda.

Źródło: tvn24bis.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: