SuperBiz wiadomości Prezydent Wrocławia zadłużony, za to z cennymi nieruchomościami [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

Prezydent Wrocławia zadłużony, za to z cennymi nieruchomościami [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

08.06.2017, godz. 14:44
Rafał Dutkiewicz
foto: Super Express

Rafał Dutkiewicz na pierwszy rzut oka nie należy do najbogatszych włodarzy polskich miast. Prezydent Wrocławia nie ma na koncie dużo gotówki, spłaca też kilka kredytów. Posiada za to nieruchomości warte miliony zł.

Z oświadczenia majątkowego Dutkiewicza wynika, że nie posiada on zbyt wysokich oszczędności. Na jego koncie spoczywa zaledwie 7,2 tys. zł. Do tego trzeba doliczyć niecałe 40 euro na koncie i prawie 900 euro na lokacie oraz niecałe 130 dolarów (także na koncie).

ZOBACZ TEŻ: Gronkiewicz-Waltz ma 3,2 mln zł na koncie, dwa domy i 280 tys. zł pensji

Choć prezydentura przyniosła Dutkiewiczowi w 2016 r. całkiem niezłą sumkę, bo ok. 172 tys. zł, to zapewne sporą jej część pochłonęły zobowiązania finansowe, które prezydent spłaca sam (jego żona nie pracuje). Wynoszą one 111 tys. zł i 2,3 tys. franków za same kredyty mieszkaniowe. Do tego dochodzi zadłużenie na kartach kredytowych (łącznie ok. 1,3 tys. zł) i kredyt na samochód (10,3 tys. zł).

Skoro już przy aucie jesteśmy, prezydent Wrocławia jeździ siedmioletnim hyundaiem i30 o wartości 18 tys. zł (innych cennych ruchomości Dutkiewicz nie posiada). Jak już się rzekło, ma za to sporo nieruchomości. Prezydent Wrocławia ma gospodarstwo rolne (ok. 4 ha) warte 52 tys. zł, które kokosów mu jednak nie przynosi.

ZOBACZ TEŻ: Bogaty jak prezydent Krakowa. Majchrowski ma 1,8 mln zł na koncie, bo zarabia 39 tys. zł miesięcznie

W 2016 r. zarobił dzięki niemu zaledwie… 700 zł! Oprócz gospodarstwa, Dutkiewcz ma, wraz z żoną, 240-metrowy dom posadowiony na działce o pow. ok. 3 tys. m kw. (wartość: 1,2 mln zł) i cztery mieszkania o łącznej powierzchni niecałych 200 m kw. i wartości ponad 1 mln zł!

Źródło: bip.um.wroc.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: