SuperBiz wiadomości Prince nie żyje. Jaki majątek pozostawił po sobie artysta?

Prince nie żyje. Jaki majątek pozostawił po sobie artysta?

22.04.2016, godz. 12:10
PRINCE
PRINCE foto:

Nagła śmierć 57-letniego Prince'a to kolejna tragiczna wiadomość dla fanów muzyki w ostatnich miesiącach. Amerykański artysta sprzedał ponad 100 mln kopii spośród 40 swoich albumów. Portal Celebrity Net Worth oszacował jego majątek na 300 mln dolarów netto (ok. 1 mld zł).

Prince (właśc. Prince Rogers Nelson) to nie tylko jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów na świecie, ale również wyjątkowo płodny muzycznie. W ciągu swojej prawie 40-letniej kariery wydał 40 albumów studyjnych oraz kilka składanek.

Zobacz koniecznie: Elżbieta II skończyła 90 lat. Ile wart jest majątek i wile kosztuje jej utrzymanie?

Prince sprzedał ponad 100 milionów swoich płyt na całym świecie, przez co zaliczany jest do jednego z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki. Ale największe pieniądze przynosiły mu koncerty. Za występ na festiwalu Coachella w 2008 r. zarobił jednorazowo 5 mln dol., choć jego standardowa stawka za występ na żywo wynosiła o 2 mln dol. mniej.

Serwis Celebrity Net Worth przypomina, że w 2008 r. Prince odrzucił możliwość zarobienia 22 mln dol. za zagranie serii siedmiu koncertów w Europie.

Ekscentryczny muzyk był też wielokrotnie nagradzany za swoją działalność. Aż 7 razy przyznano mu Grammy Awards spośród 30 nominacji do tej nagrody. Prince na swoim koncie ma również Oscara za utwór "Purple Rain" skomponowany do filmu pod tym samym tytułem.

Prestiżowy magazyn muzyczny "Rolling Stone" umieścił go na 27. miejscu na liście 100 największych artystów wszechczasów. W 2004 r. został też wprowadzony w poczet kultowych artystów rocka w Roll Hall of Fame.

Prince urodził się 7 czerwca 1958 roku w Minneaopolis w USA. Był znanym na całym świecie przedstawicielem gatunku pop, soul, funky, R&B. Do jego największych hitów zalicza się "Purple Rain", czy "I wanna be your lover". Zmarł nagle 21 kwietnia 2016 roku w swoim domu w Minesocie. Sześć dni temu muzyk trafił do szpitala z podejrzeniem grypy.

 

Źródło: celebritynetworth.com/money.pl/Superbiz.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: