SuperBiz wiadomości Pro Defense 2017. Zobacz najnowszy polski sprzęt wojskowy [ZDJĘCIA]

Pro Defense 2017. Zobacz najnowszy polski sprzęt wojskowy [ZDJĘCIA]

01.06.2017, godz. 13:56
Targi Pro Defense
foto:

1 czerwca rozpoczęły się Targi Proobronne Pro Defense w Ostródzie – jedyne tego rodzaju wydarzenie w Polsce i Europie. Udział w imprezie jest bezpłatny. Pro Defense 2017 to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć polski sprzęt wojskowy i uzbrojenie prezentowane przez spółki z Polskiej Grupy Zbrojeniowej, która jest Partnerem Strategicznym targów.

Druga edycja targów Pro Defense ma miejsce w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie. Wydarzenie odbywa się w dniach 1 – 4 czerwca. Na uczestników Pro Defense 2017 czeka wiele atrakcji: stoiska z nowoczesnym sprzętem wojskowym dla polskiej armii i Wojsk Obrony Terytorialnej oraz pokazy specjalne formacji wojskowych.

Zobacz też: Ile Polska chce wydać na rakiety, śmigłowce i okręty?

Podczas targów w Ostródzie prezentowane są m.in.: karabiny MSBS i Beryl, przeciwlotnicze zestawy rakietowe Grom i Piorun, bezzałogowe samoloty „Neox", „Atrax M" i „Drozd", moździerze 98 i 120 mm, granatniki i miny przeciwpancerne, modernizowane na potrzeby polskiej armii czołgi Leopard 2, komplet indywidualnego wyposażenia żołnierza przygotowany dla Wojsk Obrony Terytorialnej, systemy optoelektroniczne oraz radary.

Może cię zainteresować: MSPO: ważne wydarzenie dla przemysłu zbrojeniowego w Targach Kielce

Targom towarzyszy Międzynarodowy Kongres Organizacji Proobronnych, które wywodzą się z państw członkowskich NATO oraz konferencja proobronna. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w panelach tematycznych. Nowość podczas tegorocznej edycji targów stanowi Polska Ścieżka Zbrojeniowa, którą objęła swoim mecenatem PGZ. Osoby rozważające odbycie zawodowej służby wojskowej lub terytorialnej mogą wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, obejrzeć ekspozycje związane z historią polskiej armii oraz odwiedzić wystawy i prezentacje grup rekonstrukcyjnych.

Czytaj też: Przemysł zbrojeniowy. Co powstaje w polskich fabrykach? [GALERIA]

Pro Defense to wydarzenie szczególnie ważne dla osób, dla których nadrzędną wartość stanowi patriotyzm. Impreza jest skierowana do osób, które chciałyby dołączyć do organizacji proobronnych lub ich członków, zwykłych obywateli, a także – do stowarzyszeń paramilitarnych i klas mundurowych. Targi odpowiadają na oczekiwania osób, których zainteresowania obejmują takie obszary, jak:
- szkolenia,
- optyka,
- ratownictwo,
- outdoor,
- broń biała,
- pojazdy specjalistyczne,
- broń i amunicja,
- survival,
- specjalistyczny sprzęt wojskowy,
- wydawnictwa branżowe,
- obuwie i odzież wojskowa,
- najnowsze rozwiązania technologiczne.

Godziny otwarcia hal:
1 czerwca (czwartek): 09:00-18:00
2 czerwca (piątek): 09:00-18:00
3 czerwca (sobota): 10:00-18:00
4 czerwca (niedziela): 10:00-15:00

Listę wystawców można znaleźć tutaj.

Źródło: pro-defense.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: